Proven Innovation
Nowe wózki BT Reflex 

Jeszcze wyższe standardy

Od przechylnej kabiny po sterowanie 360°, od zasilania prądem przemiennym po hamowanie odzyskowe, od systemu płynnego przemieszczania ładunku po zintegrowaną telematykę: Toyota od lat zaskakuje konkurencję poziomem techniki i innowacyjności. Dzięki nowej serii wózków wysokiego składowania BT Reflex wyznaczamy nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa, ergonomii i wydajności energetycznej.
;

Proven innovation

INTUITIVE

Operatorzy wózków widłowych typu Reach Truck nierzadko stanowią grupę najlepiej wykwalifikowanych fachowców wśród personelu magazynowego. Dzięki nowo zaprojektowanej, ergonomicznej i funkcjonalnej kabinie operatora ich codzienna praca staje się jeszcze łatwiejsza, bezpieczniejsza i wygodniejsza.

INTERACTIVE

Nowy i jedyny w swoim rodzaju interaktywny ekran dotykowy posiada takie funkcje, jak sterowanie prędkością wózka i wysokością podnoszenia oraz konfiguracja ostrzeżeń przed przeciążeniem.

INTELLIGENT

Nasza analiza pracy 10.000 pojazdów do obsługi magazynu dowiodła, że akumulatory litowo-jonowe spełniają wymagania warunków pracy wózków wysokiego składowania. Dlatego oferujemy Ci wybór pomiędzy trzema pakietami zasilania akumulatorowego, tak abyś mógł dobrać rozwiązanie do swoich potrzeb. Odpowiednia decyzja w tym zakresie przełoży się na koszt cyklu życia pojazdu, jego wydajność i ochronę środowiska. 

INSIGHT

Inteligentne wózki widłowe BT Reflex w standardzie zapewniają nowy poziom bezpieczeństwa, produktywności i wydajności. Pojazd może być uruchomiony wyłącznie przez upoważnionego operatora i na stałe połączony z systemem zarządzania flotą I_Site firmy Toyota.

Intuicyjna obsługa

Toyota BT Reflex E-series
BT Reflex - nowe cechy

Zobacz więcej

Posłuchaj, jak Gustaf, nasz dyrektor ds. badań i rozwoju, opowiada o nowej i intuicyjnej kabinie operatora

Usiądź wygodnie i zawsze dostrzegaj to co najważniejsze

Opcjonalny szklany dach panoramiczny zapewnia operatorowi maksymalną widoczność. Wyjątkowa w swoim rodzaju, wychylana w tył kabina dostępna w modelach serii E to sprawdzona innowacja zwiększająca komfort pracy operatora. Zadowolony operator to wydajny operator. 

Nowy poziom komfortu

Nowy, dostępny w opcji fotel z zawieszeniem pneumatycznym zapewnia operatorowi komfort bez względu na rodzaj wykonywanej pracy. Wysokość podłogi kabiny operatora można również łatwo regulować za pomocą przycisku, co jeszcze bardziej poprawia ergonomię pracy. 

Wszystko na wyciągnięcie ręki

Nowe wózki serii Reflex są wyposażone w nowy pulpit sterowniczy, który pozwala praworęcznemu operatorowi na wybór sterowania mini-joystickiem lub w trybie wielofunkcyjnym, w zależności od preferencji.

Dodatkowe udogodnienia

Operator ma do dyspozycji dodatkowy schowek, wejście do ładowania telefonu komórkowego, a nawet opcjonalny, zintegrowany głośnik dachowy działający w technologii Bluetooth, dzięki któremu może słuchać ulubionej muzyki przez całą zmianę.

Interaktywny ekran dotykowy

Toyota BT Reflex ekran dotykowy

Zobacz więcej

Posłuchaj jak Sandy, nasz specjalista ds. rozwoju oprogramowania, opowiada o nowym interaktywnym ekranie dotykowym.

Kontrola dostępu

Nowy ekran dotykowy zapewnia łatwą interakcję operatora z pojazdem. Oznacza to wyższy poziom bezpieczeństwa i wydajności. Dzięki zastosowaniu kodu PIN lub karty dostępu, mamy pewność, że pojazd będą obsługiwać wyłącznie uprawnieni operatorzy. 

Sterowanie napędem

Nowy interfejs z ekranem dotykowym umożliwia przeprowadzenie wstępnego sprawdzenia systemów, a także oferuje inne funkcje bezpieczeństwa, takie jak automatyczna kontrola prędkości, czy automatyczne poziomowanie i centrowanie wideł. Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

Tryb podnoszenia

Podczas podnoszenia ładunku operator na bieżąco otrzymuje aktualne dane o wysokości podnoszenia, ciężarze ładunku i ustawieniu wideł, a także ostrzeżenia w postaci alarmów, np. o przeciążeniu.

Ustawienia niestandardowe

Ekran dotykowy umożliwia wprowadzenie niestandardowych parametrów, takich jak ograniczenie wysokości podnoszenia i wstępny wybór wysokości, a także innych ustawień istotnych dla przeprowadzanych czynności operatorskich. 

Inteligentne pakiety zasilania

Akumulator litowo-jonowy

Zobacz więcej

Posłuchaj, jak Stefan, nasz dyrektor handlowy, opowiada o nowych inteligentnych pakietach zasilania.

Akumulator litowo-jonowy: najlepszy sposób na bezproblemową pracę

BT Reflex is equipped with Toyota’s own lithium-ion batteries as preferred energy solution. Quick and easy opportunity charging avoids battery changes, so, no need for a charging room. 

 

Świetnie dopasowane do potrzeb

Nasza analiza pracy 10.000 pojazdów do obsługi magazynu dowiodła, że akumulatory litowo-jonowe to najbardziej zalecane rozwiązanie do wymagających zastosowań wózków typu Reach Truck. Znakomicie wpisują się w różne scenariusze działania i są przyjazne dla środowiska.

Wydłużony okres użytkowania

Jak w przypadku wszystkich systemów zasilania opartych na rozwiązaniach litowo-jonowych, akumulator jest bezobsługowy i nie wymaga intensywnej obsługi bieżącej. Oznacza to dłuży okres eksploatacji, który pokrywa się z okresem eksploatacji samego wózka. Czas pracy zależy od możliwości i zakresu doładowywania akumulatora podczas przerw w pracy.

Trzy warianty zasilania

Odpowiednia dyscyplina ładowania to możliwość eksploatacji wózka niemal przez całą dobę, nawet przy wykorzystaniu mniej pojemnych pakietów akumulatorowych. Dla zapewnienia maksymalnej elastyczności oferujemy trzy opcje zasilania:

 • Pakiet standardowy (Standard)
 • Pakiet intensywny (Intensive)
 • Pakiet o najwyższej wydajności (Max)

Korzyści systemu I_Site

Dostęp tylko dla upoważnionych operatorów

Utworzenie w portalu I_Site unikalnych profili operatorów powiązanych z kodem PIN oznacza, że wózek mogą uruchamiać i obsługiwać wyłącznie przeszkolone i upoważnione osoby. Opcjonalnie można posłużyć się kartą dostępu (Smart Access), której interfejs jest zintegrowany z interfejsem operatora

Większe bezpieczeństwo

Sprawdzenie przed uruchomieniem to inteligentna funkcja systemu I_Site, która została udostępniona na interfejsie operatora wózka BT Reflex. Funkcja zapewnia automatyczną kontrolę systemów wózka przed każdą zmianą, co zwiększa niezawodność i bezpieczeństwo pojazdu i operatora.

Wymiana komunikatów

Ta funkcja I_Site umożliwia łatwe wysyłanie wiadomości do i z pojazdu za pośrednictwem nowego interfejsu operatora. Na przykład, w przypadku wystąpienia problemu operator może wygenerować komunikat alarmowy, a serwisant może wysłać operatorowi wiadomość z prośbą o powrót do bazy.

Monitoring kolizji

Czujniki wstrząsów pojazdu BT Reflex dostarczają informacje o kolizjach. Wgląd w różne zdarzenia i działania operatora za pośrednictwem systemu zarządzania flotą I-Site może pomóc w zapobieganiu i unikaniu uszkodzeń inteligentnych i połączonych w sieci wózków i infrastruktury magazynowej, zapewniając bezpieczniejszą i bardziej ekonomiczną pracę.

Poznaj rodzinę nowych wózków Reflex

Wózki BT Reflex serii R

Wysoka wydajność

 • Wysokość podnoszenia: Do 13 m
 • Udźwig: do 2,5 t
 • Doskonała stabilność oraz układ płynnego podnoszenia i opuszczania ładunku

Idź do produktów

Wózki BT Reflex serii E

Przechylna kabina

 • Wysokość podnoszenia: Do 13 m
 • Udźwig: do 2,5 t
 • Zdecydowanie mniejszy dyskomfort operatora podczas pracy

Przejdź do produktów

Wózki BT Reflex serii O

Wewnątrz i na zewnątrz

 • Wysokość podnoszenia: Do 7,5 m
 • Udźwig: Do 1,6 t
 • Wytrzymałe i trwałe koła oraz wysoki prześwit

Przejdź do produktów

Chcesz się dowiedzieć więcej?

FAQ

Skontaktuj się z nami

hubspot_40_60

;
Wyczyść wszystko