Autopilot SAE160

Zarówno w zakładach produkcyjnych, jak i w magazynach niezbędne są rozwiązania umożliwiające zautomatyzowany transport towarów. Odbywa się on w różnych kierunkach i kombinacjach pomiędzy liniami produkcyjnymi, miejscami składowania, magazynami, strefami spedycyjnymi. Bezobsługowy automatyczny wózek widłowy Toyota Autopilot SAE160 to urządzenie, które dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii zapewni automatyczne, bezpieczne i ekonomiczne przemieszczanie różnych ładunków.

Nie uderzy w żaden regał, bramę, inny wózek bądź w człowieka. Ominie każdą przeszkodę. Wie dokładnie, w którym miejscu się zatrzymać, a przy tym spełnia wszystkie niezbędne normy bezpieczeństwa. Jest w stanie pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, nie przerywając wyznaczonej mu pracy (przerwy na kawę, urlopy czy zwolnienia lekarskie), wykonując ją praktycznie bezbłędnie i bezkolizyjnie.
Automatyczne wózki Toyota Autopilot zastępują tradycyjne manualne wózki widłowe i różnorodne operacje dla powtarzalnych, horyzontalnych i wertykalnych prac transportowych. Trasy przejazdów i wykonywane operacje można optymalnie programować bez konieczności przebudowy infrastruktury obiektu. Autopiloty mogą pracować tak w trybie pojazdów niezależnych, jak również we współpracy z innymi zautomatyzowanymi urządzeniami, a także systemami klasy WMS, MRP, ERP, …, itp., zarządzającymi całymi procesami, łańcuchami, obszarami, zakładami, w pełnej integracji i synchronizacji z nimi. 
Każdy zakład, który ma powtarzalne lub zbliżone trasy przejazdów, może czerpać duże korzyści z posiadania wózków typu Toyota Autopilot. Większe operacje przenoszenia dużej liczby palet na odległe dystanse to najlepsze zastosowanie maszyn tego typu.
W szczególności Autopiloty mogą być zastosowane w obszarach składowania materiałów o wysokiej wartości lub substancji niebezpiecznych albo w jakimkolwiek innym obszarze zakładu, gdzie obecność personelu ze względów bezpieczeństwa powinna być zredukowana do minimum.
 
Inną znaczącą zaletą automatycznych wózków Toyota Autopilot jest to, że mogą być obsługiwane przez człowieka w trybie manualnym, tak jak konwencjonalne wózki widłowe. Bowiem są one zaprojektowane na ich bazie.  Możliwości przełączenia w tryb pracy „opcja operatora” niesie ze sobą dodatkowe korzyści. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, operator może użyć wózka tak jak konwencjonalnego poprzez uchwycenie kierownicy i przejęcie nad nim kontroli, przełączając go w tryb manualny.

Finansowanie wózków

Finansowanie wózków

Nasza kompleksowa oferta rozwiązań finansowych zapewnia spokój umysłu, tak byś mógł się w pełni skoncentrować na prowadzeniu swojej podstawowej działalności.

Dowiedz się więcej >

Radioshuttle in a specialised racking

BT Radioshuttle

Jesteś zainteresowany naszymi półautomatycznymi transporterami ładunków? Szybki transporter przemieszczający ładunki w specjalnych regałach, sterowany zdalnie przez operatora.

Dowiedz się więcej >

Gama naszych produktów

Gama naszych produktów

Przyjrzyj się pełnej gamie naszych wózków widłowych, w tym w wersjach dostosowanych do wysokiego składowania, wózków paletowych oraz wózków do kompletacji zamówień.

Dowiedz się więcej >

Serwisant

Serwis

Nasze programy serwisowe sprawiają, że Twoja firma nigdy nie musi przerywać działalności. Dzięki nim w pełni wykorzystujesz możliwości wózków, bez względu na ich markę, oraz możesz planować pracę z dużą dozą pewności siebie.

Dowiedz się więcej >

Wyczyść wszystko