Toyota Material Handling proponuje wydajne systemy energetyczne przeznaczone do eksploatacji w niskich temperaturach

Utrzymanie wysokiego poziomu wydajności w niskich temperaturach stanowi poważne wyzwanie. Dlatego też odpowiednia technologia pełni kluczową funkcję w ograniczaniu przestojów. Przedstawione przez firmę Toyota w zeszłym roku akumulatory litowo-jonowe zapewniają wiele korzyści wszystkim użytkownikom, w szczególności zaś tym pracującym w strefach o kontrolowanym poziomie temperatury.

„Mam przyjemność ogłosić, że poszerzamy naszą ofertę wydajnych energetycznie rozwiązań przeznaczonych do pracy w chłodniach. Akumulatory litowo-jonowe, zaprojektowane specjalnie pod kątem eksploatacji w niskich temperaturach, pomogą wielu naszym klientom w sprawnej obsłudze takich towarów, jak owoce, nabiał, ryby czy też wyroby farmaceutyczne” - zauważa Sven Kruizenga, menedżer ds. produktów w dziale rozwiązań energetycznych Toyota Material Handling Europe. „Zachęcamy Państwa do bliższego zapoznania się z naszą nową ofertą podczas targów LogiMAT, które odbędą się w dniach 19-21 lutego 2019 roku w Stuttgarcie, w Niemczech. Nasze stoisko numer A05 będzie można znaleźć w hali nr 2.”

Technologia litowo-jonowa pozwala oszczędzać energię podczas pracy w chłodniach

Produkowane samodzielnie przez firmę Toyota baterie litowo-jonowe pozwalają na znaczne oszczędności energii, mają niskie wymagania serwisowe i oferują wyższy poziom bezpieczeństwa. Baterie litowo-jonowe, które znalazły się w ofercie firmy Toyota, są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych - szczególnie wtedy, kiedy są eksploatowane w bardzo niskich temperaturach. Utrata energii zgromadzonej w akumulatorze jest minimalna, zaś możliwość ładowania baterii w chłodni sprawia, że wózki mogą dłużej pozostawać wewnątrz. Im rzadziej opuszczają strefę kontrolowanej temperatury, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia problemów związanych z kondensacją wilgoci, do której dochodzi po wyjechaniu na zewnątrz.

Oszczędność czasu, miejsca i zasobów

Zapobieganie powstawaniu strat ma kluczowe znaczenie w wyznawanej w firmie Toyota filozofii oszczędnego zarządzania. Technologia baterii litowo-jonowych jest doskonałym przykładem tego, jak można obniżać poziom ponoszonych kosztów. Takie podejście liczy się szczególnie podczas eksploatacji w chłodni: brak konieczności serwisowania, doskonała wydajność akumulatorów, a także możliwość szybkiego ładowania bez konieczności wyjeżdżania na zewnątrz. Standardowe akumulatory litowo-jonowe mogą być eksploatowane wydajnie w warunkach obniżonej temperatury, a także przez ograniczony czas w chłodniach. Układ podgrzewania baterii umożliwia ładowanie oraz wydłuża okres eksploatacji w temperaturach dochodzących nawet do -30°C, spełniając tym samym wszystkie oczekiwania klientów.

Innowacyjne podejście firmy TOYOTA

Eksploatacja w urządzeń w chłodniach i mroźniach wymaga zastosowania wydajnych energetycznie rozwiązań, które ograniczają straty miejsca, zasobów i czasu, zapewniając jednocześnie odpowiedni poziom niezawodności w tak wymagających warunkach. Toyota Material Handling posiada bogate doświadczenie w eksploatacji swoich produktów w niskich temperaturach oraz oferuje szeroką gamę wydajnych energetycznie rozwiązań przeznaczonych do pracy w takim właśnie środowisku.

Wózki ręczne i automatyczne znajdujące się w ofercie Toyota Material Handling są standardowo dostosowane do eksploatacji w strefach o obniżonej temperaturze powietrza. Inteligentne rozwiązania technologiczne, takie jak platforma I_Site czy akumulatory litowo-jonowe, mogą dodatkowo zwiększyć wydajność produktów marki Toyota, zaś samojezdne platformy regałowe pozwalają na maksymalizację wykorzystania przestrzeni dostępnej w chłodniach. Ogrzewane kabiny zapewniają komfortowe warunki pracy operatorom, którzy dzięki temu zachowują wysoki poziom motywacji i wydajności oraz nie chorują.

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Gama naszych produktów

Gama naszych produktów

Przyjrzyj się pełnej gamie naszych wózków widłowych, w tym w wersjach dostosowanych do wysokiego składowania, wózków paletowych oraz wózków do kompletacji zamówień.

Dowiedz się więcej >

Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju

Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju

Dzięki wspólnemu wysiłkowi podnosimy poziom bezpieczeństwa, ograniczamy negatywny wpływ na środowisko i optymalizujemy procesy biznesowe.

Dowiedz się więcej >

Rozwiązania litowo-jonowe firmy Toyota

Teraz w ofercie w pełni zintegrowane akumulatory litowo-jonowe dla całego asortymentu, montowane zgodnie ze standardami wysokiej jakości TPS Toyoty.

Dowiedz się więcej >

Unikalna gama produktów z akumulatorami litowo-jonowymi

Unikalna gama produktów z akumulatorami litowo-jonowymi

Akumulatory litowo-jonowe są o 30% wydajniejsze niż ich kwasowo-ołowiowe odpowiedniki, co znacząco obniża emisję CO2

Dowiedz się więcej >

Wyczyść wszystko