Konkurs dla studentów „Smart Logistics Challenge”

Toyota i przemysł obsługi materiałów zorganizowali konkurs dla studentów, mający na celu zaangażowanie młodych talentów

Toyota Material Handling Europe Wraz z European Materials Handling Federation (FEM) oraz pięcioma innymi firmami z przyjemnością bierze udział w „Smart Logistics Challenge” - wspólnej inicjatywie, mającej na celu umożliwienie nawiązania kontaktu pomiędzy studentami, dając im możliwość przedstawienia swoich pomysłów nt. najbardziej ekscytujących trendów zmieniających branżę.

Toyota Material Handling organizuje konkursy studenckie od 2014 roku, a obecnie jesteśmy na etapie wyboru finalistów trzeciego konkursu Toyota Logistic Design Competition oraz konkursu Toyota Logistic Engineering Challenge "Rozpoczęliśmy tę inicjatywę, by zachęcić młode talenty do opracowania nowych pomysłów, by zapewnić im coaching, a nawet by umożliwić im doświadczenia tego, jak się pracuje w branży obsługi materiałów. Tego typu inicjatywy zdecydowanie wzbogacają nasze spojrzenie na przyszłe trendy i potrzeby klientów, dlatego też jesteśmy podekscytowani możliwością dołączenia do FEM przy organizacji tego konkursu na poziomie branżowym” - mówi Matthias Fischer, prezes i dyrektor generalny Toyota Material Handling Europe.

Toyota Material Handling Europe zaprasza zatem wszystkich studentów uniwersytetów europejskich do wzięcia udziału w konkursie Smart Logistics Challenge. Najlepsze i najzdolniejsze młode umysły mogą lepiej poznać branżę obsługi materiałów, czynnika rozwojowego handlu elektronicznego i Przemysłu 4.0, i osiągnąć wspólny cel, jakim jest „dostarczanie jutra".

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Konkurs Smart Logistics Challenge wymaga od studentów zajęcia się jednym z trzech studiów przypadku: Aktywatora E-commerce, Robotyka w Logistyce 4.0 lub Logistyka w Gospodarce Współdzielenia - każda z nich wymaga podejścia wybiegającego w przyszłość i opartego na rozwiązaniach.

Konkurs jest otwarty zarówno dla studentów kierunków inżynieryjnych, jak i kierunków biznesowych, ponieważ firmy, by pozostać konkurencyjnymi, coraz częściej wymagają od swoich ludzi holistycznego myślenia i różnorodnych umiejętności.

„Uważamy, że naszym obowiązkiem jako stowarzyszenia branżowego jest zapewnienie młodym ludziom wiedzy o fascynujących możliwościach oferowanych w świecie obsługi materiałów” - wyjaśnia Christophe Lautray, prezes FEM. „Ze względu na to nie jesteśmy przemysłem konsumenckim, trudniej jest nam dotrzeć do tej ważnej grupy. Jednak dzisiejsi studenci reprezentują przyszłość wszystkiego, co robimy - dlatego właśnie zaangażowanie młodych talentów uczyniłem priorytetem mojej kadencji jako Prezesa FEM. I wierzę, że forma konkursu to niezwykle zabawny i wciągający sposób na realizację tego celu.”

Zgłoszenia będą przyjmowane od 15 grudnia do 30 marca. 30 finalistów przejdzie do następnej rundy, w której będą oni prowadzeni przez ekspertów z branży w celu zrealizowania ich koncepcji do końca.

Sześcioro zwycięzców otrzyma płatny staż w jednej z firm partnerskich oraz zaproszenie VIP na Kongres FEM - wiodący europejski kongres branży obsługi materiałów. Ceremonia wręczenia nagród przedstawi ich osiągnięcia liderom branży, a specjalne wydarzenia, takie jak lunch z CEO, uroczysta kolacja i wycieczka kulturalna sprawią, że wydarzenie to stanie się jedyną w swoim rodzaju okazją dla studentów, by wejść na szybką ścieżkę kariery w tej dynamicznej branży.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie www.smartlogisticschallenge.eu można też dołączyć do dyskusji w mediach społecznościowych poprzez #DeliverTomorrow.

Nasza filozofia Logiconomi

Nasza filozofia Logiconomi

Toyota Material Handling prezentuje perspektywiczne podejście do rozwoju efektywnych, ekonomicznych procesów logistycznych, obejmujących praktyki lean, innowacje i współpracę z podobnie myślącymi partnerami. Nazwą naszego sposobu myślenia jest: Logiconomi.

Dowiedz się więcej >

Innowacje i technologie przyszłości

Innowacje i technologie przyszłości

Smart Logistics oraz Logiconomi już dzisiaj stanowią źródło rozwiązań pozwalających nam na realizację naszej wizji przyszłości.

Dowiedz się więcej >

Nasza historia

Nasza historia

Nasze spółki posiadają w sumie ponad 100 lat doświadczenia w produkowaniu sprzętu do transportu wewnętrznego. Poznaj najważniejsze fakty z naszej historii!

Dowiedz się więcej >

System Produkcyjny Toyoty (TPS)

System Produkcyjny Toyoty (TPS)

W działalności produkcyjnej stosujemy zasadę „lean manufacturing” i pracujemy zgodnie z systemem typu „pull”, co oznacza, że produkujemy tylko to, co zamawiasz.

Dowiedz się więcej >

Wyczyść wszystko