Toyota Logiconomi

Toyota Logiconomi: współpraca dla przyszłości

31 stycznia 2018 r. Toyota Material Handling Europe była gospodarzem pierwszej Konwencji Logiconomi w Mjölby w Szwecji. Umożliwiając spotkanie się menedżerów wyższego szczebla z wiodących firm europejskich w celu wspólnej pracy nad przyszłymi wymaganiami logistycznymi w szybko zmieniającym się świecie.

Logiconomi

"Zdajemy sobie sprawę, że jeśli chodzi o przyszłe trendy w technologii logistycznej, to musimy być otwarci i elastyczni, a współpraca z klientami i podobnie myślącymi dostawcami ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia tego celu. Dla nas jest to ciągły proces - nazywamy go Logiconomię - wyjaśnia Matthias Fischer, prezes i dyrektor generalny Toyota Material Handling Europe. Pierwsza Konwencja Logiconomi odbyła się 31 stycznia 2018 r. w Mjölby w Szwecji w centrali i fabryce firmy. Wydarzenie zgromadziło wiodących specjalistów logistyki ze wszystkich branż produkcji oraz dystrybucji hurtowej i detalicznej z szesnastu krajów europejskich. Wydarzenie to zbiegło się z wystawą badawczo-rozwojową firmy Toyota, która zwykle jest zarezerwowana wyłącznie dla pracowników i wybranych studentów, lecz tym razem mogli w niej uczestniczyć także wybrani klienci.

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Toyota Logiconomi

Współpraca

„Współpraca jest niezbędna,” - mówi Fischer - „zdajemy sobie także sprawę z potrzeby zdobycia cennych uwag i informacji zwrotnych od naszych klientów na możliwie najwcześniejszym etapie procesu rozwoju. Tak było już w przypadku europalet, które opracowaliśmy we współpracy z kolejami szwedzkimi w latach czterdziestych XX wieku. Był to przykład wczesnej współpracy mającej na celu wyeliminowanie niewykorzystanej przestrzeni w kontenerach kolejowych i drogowych. Oczywiście dzisiejsza rewolucja techniczna wymaga od nas stawienia czoła jeszcze większej liczbie możliwości i wyzwań.”

Wykłady

Konwencja zawierała wykłady zaproszonych gości, w tym dr. Patricka Dixona, czołowego futurologa, który podjął temat szybkości zmian ludzkich oczekiwań. Randall van Poelvoorde przedstawił szybko zmieniający się świat robotyki i sztucznej inteligencji, a prezes Volvo Venture Capital, Per Adamsson, wyjaśnił, w jaki sposób współpraca i partnerstwo techniczne pomogły rozwinąć zastosowanie telematyki w pojazdach drogowych marki Volvo.

Logiconomi Toyota

Logistyka przyszłości

Wydarzenie to umożliwiło poznanie niektórych z najnowszych osiągnięć firmy Toyota Material Handling Europe w dziedzinie automatyzacji, w tym koncepcji z zakresu robotyki siostrzanej firmy Vanderlande, scenariuszy obsługi przyszłości oparte na sztucznej inteligencji - znanych jako „A.I. Team Logistics”, a także w dziedzinie energii, w tym najnowszych technologii akumulatorów litowo-jonowych. Kolejnym kluczowym obszarem była telematyka, oparta na wiodącej pozycji rynkowej firmy Toyota, która dostarczyła już ponad 50 000 inteligentnych wózków oraz posiada technologię nowej generacji, która umożliwia szybkie wykonywanie zaplanowanych wcześniej operacji.

Rozwiązania lean w logistyce

Kolejnym unikalnym aspektem konwencji była możliwość zobaczenia, w jaki sposób w fabrykach Toyoty automatyzacja jest stopniowo wprowadzana, w celu dalszej poprawy wydajności Systemu Produkcyjnego Toyoty - który stanowi podstawę dla programu „Lean Logistics”. „Mamy dobrą reputację w zakresie koncepcji Lean”, kontynuuje Fischer, „i chcemy stale ulepszać nasze podejście, koncentrując się na usuwaniu marnotrawstwa, zapobieganiu urazom i zwiększaniu produktywności. Wydarzenie to pozwoliło nam na podzielenie się naszymi pomysłami, zdobycie cennych opinii oraz przedstawienie koncepcji Lean naszym klientom”.

Innowacje i technologie przyszłości

Innowacje i technologie przyszłości

Smart Logistics oraz Logiconomi już dzisiaj stanowią źródło rozwiązań pozwalających nam na realizację naszej wizji przyszłości.

Dowiedz się więcej >

Nasza filozofia Logiconomi

Nasza filozofia Logiconomi

Przyszłościowe podejście do rozwoju wydajnych, ekonomicznych procesów logistycznych, obejmujące rozwiązania lean, innowacje i współpracę.

Dowiedz się więcej >

Droga Toyoty

Droga Toyoty

Nasza misja polega na możliwie największej poprawie wydajności operacji transportu wewnętrznego, z jakimi masz do czynienia w swojej firmie. Aby osiągnąć ten cel, wprowadzamy w życie zestaw wartości nazywany „The Toyota Way.”

Dowiedz się więcej >

System Produkcyjny Toyoty (TPS)

System Produkcyjny Toyoty (TPS)

W działalności produkcyjnej stosujemy zasadę „lean manufacturing” i pracujemy zgodnie z systemem typu „pull”, co oznacza, że produkujemy tylko to, co zamawiasz.

Dowiedz się więcej >

Wyczyść wszystko