W jaki sposób podejście lean oraz Smart Trucks rozwiązują problemy logistyczne?

Logistyka jest często niezbędna do odniesienia sukcesu w biznesie, stając się coraz bardziej kluczowym wyróżnikiem. Globalne trendy, takie jak handel elektroniczny i cyfryzacja, powodują że sektor transportu wewnętrznego materiałów całkiem szybko zmienia się i przystosowuje do ich wymogów. Klienci oczekują, że ich towary lub paczki zostaną dostarczone tak szybko, jak to możliwe, dlatego Twoja firma musi być tak wydajna, jak to tylko możliwe.

Łączność jest kluczowa w logistyce

Dzisiejsze systemy logistyczne, stanowiące nie lada wyzwanie, nie mogą przechodzić obojętnie obok wartości, jaką jest łączność, działając na rzecz zaprzestania generowania odpadów. Chcemy mieć istotny wkład w poprawę wydajności i zachęcić do odchudzenia operacji logistycznych w całej Europie.

Łączność odegra w tym kluczową rolę. Już teraz żyjemy w świecie połączonym, z dostępem do wszystkiego i wszystkich za naciśnięciem jednego przycisku. Ciągle ustalane są nowe, wyższe standardy, które kształtują oczekiwania. W celu zapewnienia maksymalnej wydajności, wszystko musi się szybko poruszać, musi być dokładnie mierzone i stale ulepszane. Po to, by dodawać wartość na każdym etapie procesu. To samo dotyczy obsługi towarów i użytkowania wózków.

Świat się zmienia, stwarzając wyzwania w zakresie obsługi materiałów

Twoje operacje muszą być wydajne: płynny przepływ logistyki i całkowita eliminacja strat. Odchudzona logistyka oraz utrzymanie ciągłości przepływu pracy stanowią wyzwanie na teraz i na przyszłość. Dlatego zawsze staramy się dostarczać najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci wdrożyć oszczędny przepływ produkcji. Nasza misja polega na wspomaganiu przedsiębiorców w minimalizowaniu liczby operacji transportowych oraz jak najszybszej realizacji całego procesu - od przyjęcia towarów, aż po dostarczenie ich do punktu odbioru.

Przygotuj się na przyszłość logistyki z inteligentnymi wózkami.

Czy wiesz, że średni poziom wykorzystania floty wózków widłowych wynosi tylko około 35%? Oznacza to, że 65% to straty, które można wyeliminować, bez względu na to, czy jest to strata czasu, koszty czy szkody.

Naszym celem jest dzielenie się naszą wizją z klientami i wspomaganie ich w zwiększaniu wydajności na każdym etapie procesu. Dzięki podłączonym wózkom widłowym możesz kontrolować swoje operacje, eliminować wszystkie straty i pracować w kierunku działania „lean”. Będziesz mógł dokonywać pomiarów i ulepszać. Nawet na odległość: w dowolnym miejscu i czasie w połączonej przyszłości…

Wózki Smart pomogą zwiększyć wydajność pracy i zaoferować narzędzia zapewniające poprawę poziomu zdrowia i bezpieczeństwa, ostatecznie minimalizując koszty i eliminując straty. Dysponując inteligentną ciężarówką dzisiaj, jesteś gotowy na rozpoczęcie pomiarów. Zapewnia to lepszy poziom serwisowania, a nawet dokonywanie działań serwisowych z wyprzedzeniem, co daje przewagę konkurencyjną. Skutkiem jest zmniejszenie przestojów w pracy, co zwiększy wydajność i produktywność, oszczędzając zarówno czas, jak i pieniądze.

Czytaj więcej o Smart Trucks

Lean thinking in logistics

At Toyota we have a worldwide reputation for lean thinking in our company, and we benefit from continuous improvements by adopting new technologies in our own logistics operations. With the goal to become a market leader in material handling solutions and services, we're investing in technology and embarking on a digital journey.

We use the lean principles and apply them to logistics processes, with the same goals – elimination of waste, maximum value-added and total quality, which means the right goods, in the right place, at the right time. We aim to be lean and work in an efficient way so that we can understand you and your business. Not only to share our thinking, but also to work with you and help you to improve efficiencies at every stage of the process.

Our vision on Smart Logistics
Wózki automatyczne

Wózki automatyczne

Wiele firm korzysta z rozwiązań umożliwiających automatyzację procesów transportowych. Oferowana przez nas gama zautomatyzowanych wózków i transporterów wykorzystuje zaawansowane, elastyczne technologie przyczyniające się do wzrostu poziomu wydajności kosztowej i energetycznej operacji transportowych.

Dowiedz się więcej >

Innowacje i technologie przyszłości

Innowacje i technologie przyszłości

Smart Logistics oraz Logiconomi już dzisiaj stanowią źródło rozwiązań pozwalających nam na realizację naszej wizji przyszłości.

Dowiedz się więcej >

Zarządzanie flotą Toyota I_Site

Zarządzanie flotą Toyota I_Site

I_Site łączy Twoją flotę, zbiera dane i zapewnia ogląd bieżącej sytuacji oraz podpowiada, jak optymalizować pracę.

Dowiedz się więcej >

System Produkcyjny Toyoty (TPS)

System Produkcyjny Toyoty (TPS)

W działalności produkcyjnej stosujemy zasadę „lean manufacturing” i pracujemy zgodnie z systemem typu „pull”, co oznacza, że produkujemy tylko to, co zamawiasz.

Dowiedz się więcej >

Wyczyść wszystko