Inteligentne oprogramowanie do automatyzacji, T-ONE

Łączenie procesów intralogistycznych

T-ONE, opracowane przez Toyotę oprogramowanie do automatyzacji, jest zainstalowane jako platforma integracyjna komunikująca się z automatycznymi pojazdami kierowanymi (AGV) Toyota Autopilot i istniejącą infrastrukturą, taką jak systemy zarządzania magazynem, identyfikacji towarów i inne urządzenia do transportu wewnętrznego. T-ONE zapewnia nowoczesną, opartą na usługach architekturę z dobrze zdefiniowanymi interfejsami API (Application Programming Interface) dla łatwej integracji z platformą.

Inteligentne oprogramowanie oferuje solidność operacyjną i elastyczność w celu łatwego skalowania operacji i szybkiego uruchamiania. Dzięki temu nadaje się do zastosowań ze znaczną liczbą pojazdów. Rozwiązanie może być konfigurowane dla różnych przepływów i zapewnia interfejs użytkownika dla operatora wspierający ręczną interakcję z systemem AGV, Autopilotami. T-ONE dostarcza raporty z zestawami wskaźników wydajnościowych z wykresami przedstawionymi w interfejsie użytkownika.

 

Co oznacza skrót T-ONE?

W jaki sposób T-ONE organizuje operację

T-ONE leży w samym sercu zautomatyzowanych rozwiązań Toyoty: nadzoruje i optymalizuje całą operację. To inteligentne oprogramowanie do automatyzacji dba o właściwe zarządzanie zleceniami i  ruchem pojazdów AGV Toyoty oraz oferuje wiele funkcji, takich jak np:

Inicjowanie zleceń


T-ONE może uruchamiać zlecenia na kilka sposobów, w zależności od potrzeb, na przykład poprzez system zarządzania magazynem (WMS) lub przyciski naciskane przez operatorów na stanowiskach pracy (Toyota zapewnia ekran CallMe/przyciski CallMe). Również sygnały WE/WY pochodzące zazwyczaj z czujników, fotokomórek, sterowników PLC czy też skanerów (często skaner kodów kreskowych zamontowany na przenośniku) mogą zostać użyte do zainicjowania zlecenia.

Określanie miejsca przeznaczenia


Miejsce przeznaczenia danego zamówienia można określić podczas inicjowania tego zlecenia (przez WMS, przycisk lub sygnał WE/WY) lub dynamicznie po skanowaniu kodu kreskowego ID przy odbiorze ładunku. Oprogramowanie do automatyzacji firmy Toyota umożliwia również, za pomocą funkcji mapowania miejsca docelowego, wysłanie zeskanowanej wartości do określonego miejsca przeznaczenia. Ta lokalizacja docelowa nie musi być wstępnie skonfigurowana i może być inna na przykład rano i po południu.

Zarządzanie zleceniami


T-ONE zarządza kolejnością realizacji zleceń: różne priorytety mogą być obsługiwane tak przez WMS jak i T-ONE lub można zastosować koncepcję first-in first-out (pierwsze weszło, pierwsze wyszło).Zlecenie może być ustawione na obsługę pojedynczego transportu, opróżnianie pełnego pasa ruchu lub całego obszaru. Zlecenie może być realizowane w różnych ustawieniach przepływu:

 • jako transport od A do B pomiędzy 2 stacjami
 • jako pętla z kilkoma przystankami na trasie w celu uzupełniania/pobierania
 • jako transport „wieloetapowy”, w którym więcej niż jeden pojazd dba o transport, aby użyć najbardziej odpowiedniego typu pojazdu do każdego zadania.


Więcej o naszych automatycznych wózkach magazynowych >>

 

Wizualizacja wskaźników i błędów


T-ONE dostarcza raporty z zestawami wskaźników wydajnościowych  i wykresami przedstawionymi w interfejsie użytkownika w celu wizualizacji wydajności systemu:

 • Przegląd pojazdów: lista wszystkich AGV w czasie rzeczywistym z aktualnym statusem włącznie z identyfikatorem pojazdu, statusem pojazdu i statusem ładunku
 • Historia pojazdu: ważne zdarzenia lub błędy z pojazdu z identyfikatorem pojazdu, kodem zdarzenia i opisem zdarzenia
 • Przegląd zleceń: pokazujący czas realizacji zlecenia, czas kolejki, zrealizowane zlecenie na pojazd
 • Historia zamówień: historyczne dane dotyczące zamówień za ostatnie 90 dni

Zarządzanie użytkownikami i bezpieczeństwem


T-ONE zapewnia zarządzanie użytkownikami w celu wsparcia bezpiecznej obsługi systemu AGV:

 • Wprowadzanie do systemu upoważnionych użytkowników, ról i haseł
 • Uwierzytelnianie poszczególnych użytkowników w celu zapewnienia dostępu i wyświetlania odpowiednich informacji i kontroli dla każdego użytkownika
 • Ścieżki audytu dostarczające informacji o logowaniu i aktywności użytkowników
 • Standard branżowy SSL/TLS szyfrujący wszystkie połączenia i cały ruch pomiędzy przeglądarkami a serwerem T-ONE, zapobiegający przechwyceniu lub wchodzeniu do ruchu

Jak zarządzamy naszymi projektami >>

Integracja systemowa


Oprogramowanie do automatyzacji firmy Toyota może integrować się z innymi systemami w zakładzie, takimi jak:

 • WMS (z użyciem usług sieciowych, SOAP)
 • PLC (sygnały we/wy)
 • Przenośniki (sygnały we/wy, zazwyczaj z fotokomórek lub czujników laserowych)
 • Roboty i manipulatory przemysłowe (sygnały we/wy)
 • Drzwi i bramy (sygnały we/wy)
 • Alarmy przeciwpożarowe (sygnały we/wy)


Zarządzanie akumulatorami

Pojazdy Autopilot mogą być wyposażone w akumulatory ołowiowo-kwasowe lub litowo-jonowe. Akumulatory litowo-jonowe pozwalają na automatyczne ładowanie i ładowanie okazjonalne.

Za pomocą funkcji zarządzania akumulatorami można ustalić, kiedy pojazdy w systemie powinny się ładować. Optymalny schemat ładowania zależy od takich czynników, jak układ transportowy i struktura systemu, wymagana przepustowość, wielkość i zróżnicowanie floty pojazdów, typ akumulatora. T-ONE obsługuje ładowanie awaryjne, ładowanie okazjonalne i ładowanie zaplanowane.

 

Powrót do strony rozwiązań automatycznych >>

 

Napisz do nas

Zainteresowały Cię nasze produkty i usługi?

Skontaktuj się z nami

Wyczyść wszystko