Inteligentna obsługa za pomocą zautomatyzowanych oszczędnych wózków Toyota

Toyota Material Handling wprowadza nową i rozszerzoną gamę zautomatyzowanych urządzeń magazynowych na rynek europejski. Te zautomatyzowane produkty wspierają politykę oszczędności Toyota i zostały zaprojektowane do automatycznej powtarzalnej obsługi palet. Ta gama produktów oferuje nowy wymiar wydajności produkcyjnej poprzez dostarczanie rozwiązań z zastosowaniem stopniowego wprowadzania lub całkowitego przekształcenia systemu. Nowa gama Autopilot obejmuje elektryczne wózki paletowe (LAE250), układarki (SAE160), wózki wysokiego składowania (RAE160-250), układarki z przeciwwagą (OAE120CB) i wysoko wydajne ciągniki holownicze (TAE500) do wszystkich powszechnych zastosowań: transportu palet, układania bloków, wysokiego składowania i holowania.

Automatyzacja optymalizuje przepływ towarów przy jednoczesnym zmniejszeniu szkód, czasu i kosztów. Pracownicy są dzięki temu dostępni do przeprowadzania bardziej złożonych zadań zamiast powtarzających się procesów. Zautomatyzowana obsługa palet wymaga również mniejszych nakładów konserwacyjnych i mniej energii, a tym samym przyczynia się do zwiększenia wydajności produkcyjnej i bezpieczeństwa, zapewniając zwrot z inwestycji zazwyczaj w ciągu 2 lat.

Precyzyjne nawigowanie

Wózki Autopilot marki Toyota oferują dwie bardzo dokładne i adaptacyjne technologie nawigacji: przy użyciu reflektorów lub z zastosowaniem nawigacji naturalnej lub połączenie obu technologii nawigacji. Ta ostatnia umożliwia przełączanie wózka między trybem z użyciem reflektorów dla jednego obszaru a korzystaniem ze środowiska magazynowego jako odniesienia dla kolejnego obszaru układu.

Wózek podnośnikowy RAE Toyota z autopilotem

Bezpieczny i dokładny transport palet

Wózki Autopilot zostały zaprogramowane do bezpiecznego wykonywania wszystkich zadań i do pracy wraz z operatorami. Wbudowane skanery bezpieczeństwa i zespoły do wykrywania przeszkód zapobiegają kolizją dzięki właściwemu reagowaniu na przeszkody znajdujące się na drodze wózka. Czujniki ładowania i kamery wizyjne dodatkowo zapewniają dokładny i bezpieczny załadunek i rozładunek.

Inteligentna komunikacja

Wszystkie wózki Autopilot są sterowane przez program Order Manager zaprojektowany przez Toyota do użytku wewnętrznego. To oprogramowanie działa samodzielnie lub jako warstwa komunikacyjna z systemami zarządzania magazynem i produkcją. Dzięki funkcji inteligentnego sterowania flotą i integracji z ERP/WMS, Order Manager śledzi magazynowanie towarów, ruch i przepływ.

Toyota Staxio

Inteligentne ładowanie

Wózki Autopilot mogą być wyposażone w akumulatory litowo-jonowe, które zużywają nawet do 30% mniej energii przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji CO2. Dzięki możliwości automatycznego ładowania wózki mogą szybko ładować się pomiędzy zadaniami bez konieczności ingerencji personelu lub przejeżdżania do wyznaczonych pomieszczeń do ładowania, dzięki czemu proces jest całkowicie zautomatyzowany.

Gama wózków Autopilot opiera się na sprawdzonych w branży wózkach widłowych Toyota i jest w pełni obsługiwana przez sieć serwisową Toyota Material Handling Europe. W celu zapewnienia maksymalnego zwrotu z inwestycji, produktom towarzyszą profesjonalne usługi: począwszy od pomocy technicznej dla systemów aż po obsługę żądań zmian w konserwacji prewencyjnej systemu.

Precyzyjne nawigowanie

Unikalną zaletą wózków Autopilot firmy Toyota jest fakt, że system nawigacji obsługuje zarówno rozwiązania reflektorowe, jak i tzw. nawigacji naturalnej. W przypadku rozwiązania podwójnego, jeden obszar układu wykorzystuje środowisko magazynowe jako punkt odniesienia, podczas gdy inny obszar wykorzystuje elementy odbijające światło lasera, co pozwala funkcji autopilota na płynnie przełączanie się pomiędzy nawigacją naturalną i reflektorową. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu skanera laserowego o konstrukcji stosowanej dla obu rodzajów nawigacji, co pozwala na dodanie reflektorów do środowiska magazynu w celu przekształcenia go w system podwójnej nawigacji.

Wózki automatyczne

Wózki automatyczne

Wiele firm korzysta z rozwiązań umożliwiających automatyzację procesów transportowych. Oferowana przez nas gama zautomatyzowanych wózków i transporterów wykorzystuje zaawansowane, elastyczne technologie przyczyniające się do wzrostu poziomu wydajności kosztowej i energetycznej operacji transportowych.

Dowiedz się więcej >

Innowacje i technologie przyszłości

Innowacje i technologie przyszłości

Smart Logistics oraz Logiconomi już dzisiaj stanowią źródło rozwiązań pozwalających nam na realizację naszej wizji przyszłości.

Dowiedz się więcej >

System Produkcyjny Toyoty (TPS)

System Produkcyjny Toyoty (TPS)

W działalności produkcyjnej stosujemy zasadę „lean manufacturing” i pracujemy zgodnie z systemem typu „pull”, co oznacza, że produkujemy tylko to, co zamawiasz.

Dowiedz się więcej >

Gama naszych produktów

Gama naszych produktów

Przyjrzyj się pełnej gamie naszych wózków widłowych, w tym w wersjach dostosowanych do wysokiego składowania, wózków paletowych oraz wózków do kompletacji zamówień.

Dowiedz się więcej >

Wyczyść wszystko