Jak wózki Toyota Radioshuttle zoptymalizowały wykorzystanie przestrzeni magazynowej w firmie Zgonc

Firma handlu detalicznego Zgonc chciała zoptymalizować dostępną przestrzeń magazynową i skontaktowała się z firmą Toyota Material Handling, która zaoferowała rozwiązanie obejmujące półautomatyczne transportery ładunków i regały. Pozwoliło to firmie Zgonc na zwiększenie produktywności i bezpieczeństwa oraz zmniejszenie szkód powstałych podczas składowania ponad 4000 palet.

Informacje o firmie Zgonc Handel GmbH

Ta wyspecjalizowana w obrocie detalicznym narzędziami oraz sprzętem ogrodniczym i budowlanym firma powstała w 1957 roku. Posiada ona sieć 17 dużych oddziałów z kompletnymi magazynami oraz 16 małych sklepów. Po otwarciu 16 sklepów w 2012 roku firma Zgonc musiała zaplanować w 2019 roku rozbudowę swojego magazynu o pow. 3500 m² w Hagenbrunn (w pobliżu Wiednia). Wszystkie sklepy są zobowiązane do spełnienia obietnicy realizacji dostawy każdego z 14000 artykułów z oferowanego asortymentu w maksymalnym czasie dwóch dni roboczych.

Fakty i dane


Firma: Zgonc Handel GmbH
Lokalizacja: Hagenbrunn, Austria
Sektor: Handel detaliczny
Zastosowania: transport poziomy, układanie towarów, kompletowanie zamówień, załadunek i rozładunek
Produkty: 5 wózków Toyota Radioshuttle z systemem regałowym i 25 ręcznie obsługiwanych wózków widłowych

Optymalizacja wykorzystania przestrzeni magazynowej

Jak maksymalnie wykorzystać niewielką przestrzeń? Firma Zgonc i jej wieloletni partner Toyota Material Handling wspólnie zdecydowali się na rozwiązanie, które pozwoli na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Decyzja o zakupie wózków Toyota Radioshuttle umożliwiła przechowywanie kolejnych 3000 palet poza tradycyjnym, oferującym miejsce na 1470 palet systemem regałów.

Wózki Toyota Radioshuttle to zdalnie sterowane półautomatyczne transportery ładunków, umieszczane za pomocą wózków widłowych w systemie specjalnych regałów, gdzie wykonują całą pracę za naciśnięciem jednego przycisku. Jedną z kluczowych korzyści jest optymalizacja wykorzystania przestrzeni: do 85 procent kubatury hali może teraz służyć jako przestrzeń magazynowa. Jednocześnie podejście półautomatyczne umożliwia zwiększenie produktywności, ponieważ zmniejsza się obciążenie pracą kierowców wózków widłowych, co pozwala na efektywniejsze wykorzystanie zarówno wózków jak i kierowców. Oba te aspekty prowadzą do zmniejszenia kosztów operacyjnych.

Ponadto zastosowanie półautomatyczne transportery ładunków Radioshuttle prowadzi do znacznego zmniejszenia liczby kontaktów wózków widłowych z regałami, co skutkuje zarówno zmniejszeniem uszkodzeń infrastruktury magazynowej jak i składowanych towarów. - Dla pracowników praca także stała się zdecydowanie przyjemniejsza i bezpieczniejsza - - mówi Wilhelm Breitseher, kierownik sprzedaży w Zgonc.

Bezpieczne i oszczędne rozwiązanie

Kolejnym wyzwaniem było znalezienie sposobu wykorzystania przestrzeni nad stanowiskami załadunkowymi. Kierownik sprzedaży Zgonc zawsze stara się wszystko optymalizować i chciał, aby przestrzeń była efektywnie wykorzystywana, a nie pozostawała pusta. Jedną z opcji było jej wykorzystanie do ręcznego składowania, co wymagałoby wybudowania konstrukcji dostępowej i zastosowania dodatkowych środków bezpieczeństwa.

W trakcie ostatecznego planowania wybrano inną opcję dla tego rejonu: rozwiązanie oparte na półautomatycznych transporterach ładunków , umożliwiające pełne wykorzystanie przestrzeni nad stanowiskami. Dla kierownika sprzedaży, Wilhelma Breitsehera, ważna była także kwestia bezpieczeństwa. Wózki Radioshuttle są standardowo wyposażone w system ochrony personelu, który spełnia najwyższe standardy. Dzięki wbudowanym czujnikom transporter ładunków rozpoznaje ludzi oraz przedmioty i zatrzymuje się, zanim dojdzie do kontaktu.

Dowiedz się więcej o naszych półautomatycznych wózkach ładunkowych.

Zobacz również

Wózki automatyczne

Wózki automatyczne

Wiele firm korzysta z rozwiązań umożliwiających automatyzację procesów transportowych. Oferowana przez nas gama zautomatyzowanych wózków i transporterów wykorzystuje zaawansowane, elastyczne technologie przyczyniające się do wzrostu poziomu wydajności kosztowej i energetycznej operacji transportowych.

Dowiedz się więcej >

Rozwiązania regałowe

Rozwiązania regałowe

Pomożemy ci zoptymalizować działalność, ograniczyć koszty i zwiększyć produktywność dzięki optymalnemu rozwiązaniu w zakresie składowania.

Dowiedz się więcej >

Półautomatyczne transportery wahadłowe umożliwiają składowanie towarów w wysokim zagęszczeniu

Wiodący światowym producent żywności, firma Döhler, potrzebowała rozwiązania do składowania tysięcy palet z żywnością w chłodni. W związku z tym Toyota Material Handling dostarczyła tej firmie system regałów z półautomatycznymi transporterami wahadłowymi, który to, dzięki efektywnemu wykorzystaniu przestrzeni jest idealnie dopasowany do specyfiki chłodni

Firma Ecochem stawia na system regałów i wózków wahadłowych

W swojej nowej fabryce w Willebroek firma Ecochem International produkuje dodatki zmniejszające palność oparte na przyjaznych dla środowiska środkach chemicznych. Ecochem wybrała nie tylko wózki widłowe Toyota, ale także nasz system regałów i wózków wahadłowych.

Ecochem case study>

Wyczyść wszystko