Magazynowanie o wysokiej gęstości mrożonych produktów spożywczych w Döhler  dzięki wahadłowemu rozwiązaniu do obsługi regałów od Toyota

Magazynowanie o wysokiej gęstości mrożonych produktów spożywczych w Döhler dzięki wahadłowemu rozwiązaniu do obsługi regałów od Toyota

Wiodący światowy producent żywności, firma Döhler, potrzebowała rozwiązania do składowania tysięcy palet z żywnością w chłodni. W związku z tym Toyota Material Handling dostarczyła tej firmie system regałów i wózków wahadłowych, który dzięki efektywnemu wykorzystaniu przestrzeni jest idealnie dopasowany do jej chłodni.

O firmie Döhler

Döhler jest jedną z wiodących na świecie firm zajmujących się produkcją, sprzedażą i dostarczaniem składników naturalnych, systemów składników i zintegrowanych rozwiązań dla branży spożywczej. W zakładzie w Tarczynie pracuje 500 osób, zajmujących się przetwarzaniem owoców i warzyw oraz produkowanie różnego rodzaju koncentratów, aromatów i przecierów.

Świeże składniki pochodzą bezpośrednio od rolników i są przechowywane w chłodniach (w temperaturze od -20 do -24°C) na potrzeby przyszłej produkcji. W zakładzie przechowywanych jest 20 000 palet, z czego prawie 8000 w warunkach chłodniczych.

Fakty i dane

Firma: Döhler Sp. Z o.o.
Lokalizacja: Tarczyn, Polska
Sektor: Spożywczy
Rodzaje zastosowania: transport poziomy, układanie towarów, magazynowanie
Regały: 5 wózków Toyota Radioshuttle RS150 i rozwiązanie wahadłowe do obsługi regałów

Rozwiązania regałowe od Toyota

Efektywne rozwiązanie do chłodni

Palety w zakładzie Döhler w przeszłości były przechowywane na podłodze i w instalacji typu „drive-in”. Gdy firma zwróciła się do Toyota o opracowanie nowego systemu regałów typu „drive-in” do magazynu w Tarczynie, Toyota wystąpiła z alternatywną propozycją. Rozwiązanie Radioshuttle od Toyota Material Handling jest idealne do chłodni, ponieważ zapewnia efektywne wykorzystanie przestrzeni i może współpracować ze standardowymi wózkami widłowymi. Dzięki szybkiemu dostępowi do towarów i optymalizacji procesu przygotowania wysyłki, Döhler pozytywnie podchodzi do rozwiązania łączącego urządzenia wahadłowe i chłodnię. „Toyota miała najlepszą kompleksową ofertę, a dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu jest dla nas niezawodnym partnerem” - mówi Tomasz Jaszczyk, Menadżer ds. magazynu i dostaw w Döhler.

Profesjonalna obsługa


Podłoga magazynu stanowiła wyzwanie, ponieważ nie była wystarczająco wytrzymała, aby znieść duży nacisk powodowany przez wielopoziomowe regały. Toyota zaproponowała zatem wykorzystywanie specjalnych belek do montażu regałów, aby uzyskać większą powierzchnię nacisku na podłogę. Dzięki temu rozwiązaniu Döhler mógł uzyskać potrzebną liczbę poziomów składowania oraz całkowitą powierzchnię magazynową. „Polecamy współpracę z Toyota ze względu na profesjonalizm, szybki czas reakcji i elastyczność” - dodaje Tomasz Jaszczyk. „Cenimy ich podejście do klienta i sądzimy, że będzie to owocna długoterminowa współpraca”.

Rozwiązania regałowe

Zobacz również

Rozwiązania regałowe

Rozwiązania regałowe

Pomożemy ci zoptymalizować działalność, ograniczyć koszty i zwiększyć produktywność dzięki optymalnemu rozwiązaniu w zakresie składowania.

Dowiedz się więcej >

Działalność produkcyjna

Działalność produkcyjna

Jednym z głównych obszarów, w których służymy pomocą, jest działalność produkcyjna. Jesteśmy dumni z tego, że możemy dostarczać Państwu najlepsze rozwiązania przyczyniające się do prowadzenia działalności produkcyjnej w jak najbardziej wydajny i oszczędny sposób.

Dowiedz się więcej >

Wózki automatyczne

Wózki automatyczne

Wiele firm korzysta z rozwiązań umożliwiających automatyzację procesów transportowych. Oferowana przez nas gama zautomatyzowanych wózków i transporterów wykorzystuje zaawansowane, elastyczne technologie przyczyniające się do wzrostu poziomu wydajności kosztowej i energetycznej operacji transportowych.

Dowiedz się więcej >

Innowacje i technologie przyszłości

Innowacje i technologie przyszłości

Smart Logistics oraz Logiconomi już dzisiaj stanowią źródło rozwiązań pozwalających nam na realizację naszej wizji przyszłości.

Dowiedz się więcej >

Wyczyść wszystko