Regały i wózki VNA firmy Toyota zapewniają wydajne magazynowanie mrożonek w Foster Fast Food

Firma Foster Fast Food poszukiwała oszczędzającego miejsce rozwiązania do wydajnego magazynowania swoich zamrożonych, schłodzonych i przechowywanych w temperaturze pokojowej towarów. Korzystając już wcześniej z wózków marki Toyota, firma zwróciła się do Toyota Material Handling, gdy potrzebowała do swojej mroźni wózka VNA i regałów na palety z wąskimi korytarzami.
  • Firma: Foster Fast Food
  • Lokalizacja: Mechelen, Belgia
  • Sektor: Centrum dystrybucyjne produktów spożywczych
  • Wózki: 1 wózek podnośnikowy, 4 ręczne wózki paletowe, 10 ręcznie obsługiwanych wózków paletowych, 1 wózek do mroźni z bardzo wąskim korytarzem
  • Regały: konwencjonalne regały paletowe


Informacje o firmie Foster Fast Food

Od momentu powstania w 1985 roku, firma Foster Fast Food dąży do bycia liderem i ekspertem w dziedzinie produktów fast food. W 1996 roku spółka przeprowadziła się do magazynu i budynku biurowego w przemysłowej części Mechelen North.W 2002 roku nowym właścicielem został Harry Van Hoof, syn założyciela Maurice'a. Od momentu powstania firma Foster Fast Food sukcesywnie budowała swoją doskonałą reputację dzięki szerokiej gamie produktów i ich najwyższej jakości.

Potrzeba dodatkowego miejsca magazynowego na produkty przechowywane w temperaturze otoczenia, produkty schłodzone i mrożone

Wraz ze wzrostem popytu powstała konieczność zwiększenia powierzchni magazynowej. Na potrzeby budowy nowego magazynu w 2018 r. firma Foster Fast Food poszukiwała nowych, oszczędzających miejsce regałów do przechowywania produktów w temperaturze pokojowej, produktów schłodzonych i mrożonych. Foster Fast Food była zadowolona z działania swojego wózka podnośnikowego Toyota, dlatego zwróciła się po ofertę do firmy Toyota Material Handling. Jako dostawca kompleksowych rozwiązań, Toyota stworzyła układ nowego magazynu i dostarczyła tradycyjne regały paletowe z 1078 miejscami paletowymi w zamrażarce, 87 miejscami w strefie chłodniczej i miejscem na 248 palety z substancjami suchymi w strefie o temperaturze pokojowej.

Optymalizacja wykorzystania przestrzeni magazynowej

Przestrzeń magazynowa w chłodniach i mroźniach jest kosztowna i wymaga zoptymalizowanego wykorzystania miejsca. Dlatego Toyota zaproponowała wózek Toyota VCE150 do bardzo wąskich korytarzy (VNA) wraz z odpowiednimi regałami. Przeznaczony do pracy w mroźni wózek VNA jest wyposażony w ogrzewaną kabinę, aby zapewnić jego operatorowi komfort pracy podczas całej zmiany. Toyota VCE150 podąża za polem indukcyjnym wokół umieszczonego w podłodze drutu. Dzięki węższym korytarzom w mroźni można przechowywać więcej produktów.

 

Kompleksowe rozwiązanie: wózki widłowe, regały, serwis


Wózki paletowe, wózki wysokiego składowania i wózki VNA używane do rozładunku i załadunku, transportu i układania towarów na regałach są objęte umową serwisową Toyoty. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z Toyoty jako naszego partnera w zakresie regałów i wózków widłowych. Profesjonalizm firmy, szybki czas reakcji i jej szeroka oferta skutkują solidną i trwałą współpracą - stwierdza Harry Van Hoof.

Zobacz nasze rozwiązania regałowe

Zobacz również

Sprzedaż detaliczna i działalność magazynowa

Sprzedaż detaliczna i działalność magazynowa

Pomagamy przedsiębiorcom w minimalizowaniu liczby operacji transportowych oraz jak w najszybszej realizacji całego procesu - od przyjęcia towarów, aż po dostarczenie ich do punktu odbioru.

Dowiedz się więcej >

Wyczyść wszystko