Jakie są zalety inteligentnych wózków dla Twojej firmy?

Inteligentne wózki zapewniają możliwość połączenia z systemem zarządzania flotą I_Site firmy Toyota i dostępu do odpowiednich informacji, aby mieć całkowitą kontrolę nad operacją. Aplikacja pozwala nawet w razie potrzeby podjąć działania na odległość. Niezależnie od tego, czy jesteś klientem jednej ciężarówki, czy masz dużą flotę wózków widłowych w wielu lokalizacjach na całym świecie. Oto kilka przykładów, w jaki sposób inteligentne ciężarówki mogą ulepszyć Twój biznes - w celu uzyskania maksymalnej wartości dodanej operacji z ekstremalną optymalizacją i w rezultacie zerowego marnotrawstwa energii, czasu i przestrzeni.

1. Podniesienie poziomu produktywności

Lepsze wykorzystanie urządzeń

Pełen wgląd w operacje logistyczne, nie zawsze jest łatwy, zwłaszcza jeśli operujesz w wielu lokalizacjach. Brak takiego wglądu może prowadzić do strat czasu i marnotrawstwa w wielu obszarach, o których możesz nawet nie wiedzieć. Czy wiesz, że średni poziom wykorzystania floty wózków widłowych wynosi tylko około 35%? Oznacza to, że 65% to strata, którą można wyeliminować, bez względu na to, czy jest to strata czasu, koszty czy szkody.

Dzięki inteligentnym wózkom możesz dokładnie śledzić i poprawiać wykorzystanie maszyn. Aktualne dane zgromadzone w systemie Toyota I_Site, pochodzące z wszystkich obecnie eksploatowanych, połączonych z systemem i inteligentnych wózków, wskazują na możliwość wyeliminowania znaczących ilości strat poprzez zwiększenie poziomu wykorzystania Przy wykorzystaniu danych do poprawy planowania działania wózków, można nawet zmniejszyć wymagania dotyczące ilości wózków. Jako dostawcy zasobów i partnerzy biznesowi, uznajemy to za wybór odpowiedzialnej drogi.

Zwiększona wydajność kierowców

Bez względu na to, czy masz w magazynie jeden wózek, czy całą flotę, uzyskanie szczegółowego przeglądu szkoleń operatorów może być równie trudny. Niemniej jednak dla poziomów produktywności w magazynie istotne jest, aby operatorzy zostali odpowiednio przeszkoleni, odbywali regularne ponowne szkolenia i posiadali ważne uprawnienia, co można łatwo śledzić w aplikacji I_Site.

Inteligentna analiza porównawcza

Gdy twoja firma działa w wielu lokalizacjach, śledzenie wszystkich działań może być trudne, nie mówiąc już o dokładnym pomiarze i porównywaniu. Dzięki inteligentnej analizie porównawczej, ocena i porównanie wydajności wózków w różnych lokalizacjach staje się łatwe i, w razie potrzeby, umożliwia podjęcie działań.

2. Poprawa bezpieczeństwa

Ograniczenie poziomu ryzyka poprzez kontrolę prędkości

Stworzenie bezpiecznego miejsca pracy, w którym zapobiega się wypadkom i obrażeniom kierowców wymaga ciągłego wysiłku. By zapobiec tego rodzaju zagrożeniom w magazynie, możesz użyć I_Site w celu kontrolowania prędkości wózków Smart i zmniejszenia ryzyka kolizji.

Monitorowanie wstrząsów

Ewentualna kolizja może to nie tylko uszkodzić wózek widłowy, ale także regały w magazynie, towaru oraz może oczywiście skutkować ranami odniesionymi przez operatorów. Dzięki montowanym w wózkach Smart czujnikom wstrząsów można uzyskać wgląd w zarejestrowane uderzenia, to kiedy i gdzie one wystąpiły oraz przy jakiej prędkości. W ten sposób możesz uwidocznić problem (Jidoka) i przejść do źródła (Genchi Genbutsu) przyczyny kolizji oraz zapobiec ponownemu wystąpieniu problemu. Po zderzeniu można przestawić wózek na prędkość pełzania, a ponownie uzyskanie z pełnej wydajności będzie możliwe po skasowaniu tego trybu przez upoważniony personel.

Kontrola przed rozpoczęciem pracy i procedura bezpieczeństwa

Dzięki I_Site, śledzenie, którzy pracownicy są do tego upoważnieni i którzy operatorzy mogą prowadzić określone typy wózków widłowych, również jest łatwiejsze. Aplikacja może poprosić operatorów o przeprowadzenie kontroli i wykonanie procedury bezpieczeństwa przed uruchomieniem pojazdu.

Zachowaj kontrolę dzięki I_Site

Gdy nie ma Cię w danej lokalizacji lub pracujesz w wielu lokalizacjach, nie zawsze łatwo jest kontrolować operacje i podejmować działania na odległość. Dzięki aplikacji mobilnej I_Site możesz w dowolnym momencie dowiedzieć, co się dzieje, gdziekolwiek jesteś i, w razie potrzeby, masz możliwość podjęcia działań.

Przeczytaj studium przypadku Albert Heijn

3. Wydłużenie żywotności maszyny i akumulatora

Dłuższy czas eksploatacji maszyny

Jest absolutnie konieczne, aby Twoje wózki jeździły gdy są potrzebne i aby nie psuły się. W celu dokonania analizy możesz użyć I_Site, dzięki czemu możesz poprawić wydajność operacyjną swoich urządzeń do transportu materiałów i wydłużyć żywotność swojej floty.

Dłuższa żywotność baterii

To samo dotyczy akumulatorów: ważne jest, aby były energooszczędne i nie wymagały częstej konserwacji, ale zapewniały sprawność wózków. Dlatego, aby to zagwarantować, możesz monitorować i optymalizować zużycie akumulatora by wydłużyć jego żywotność.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach akumulatorów litowo-jonowych?

Dowiedz się więcejo technologii litowo-jonowej >

4. Obniżanie kosztów

Obniżenie kosztów operacyjnych

Całkowity koszt posiadania jest jednym z głównych aspektów logistyki, koszty łatwo się mnożą, szczególnie gdy nie masz szczegółowego przeglądu wszystkich operacji w magazynie i związanych z nimi kosztów. Poprzez śledzenie poziomu wykorzystania wózków, możesz łatwo określić, w jaki sposób można zoptymalizować wielkość floty i procesy, tak aby obniżyć koszty operacyjne. Monitorowanie sposobu użycia sprzętu i podejmowanie działań tam, gdzie to konieczne, spowodują również zmniejszenie częstotliwości konserwacji i obniżą koszty serwisu.

Unikanie uszkodzeń i kosztów ubezpieczenia

Wypadki i koszty szkód to powracający problem. Dzięki wszystkim funkcjom bezpieczeństwa oferowanym przez I_Site możesz natychmiast rozwiązać ten problem. Jednocześnie pomoże ci to obniżyć koszty ubezpieczenia.

Zobacz również

Wózki automatyczne

Wózki automatyczne

Wiele firm korzysta z rozwiązań umożliwiających automatyzację procesów transportowych. Oferowana przez nas gama zautomatyzowanych wózków i transporterów wykorzystuje zaawansowane, elastyczne technologie przyczyniające się do wzrostu poziomu wydajności kosztowej i energetycznej operacji transportowych.

Dowiedz się więcej >

Inteligentne wózki widłowe Toyota

Dowiedz się więcej o połączonych i inteligentnych wózkach magazynowych.

Dowiedz się więcej >

Gama naszych produktów

Gama naszych produktów

Przyjrzyj się pełnej gamie naszych wózków widłowych, w tym w wersjach dostosowanych do wysokiego składowania, wózków paletowych oraz wózków do kompletacji zamówień.

Dowiedz się więcej >

Rozwiązania litowo-jonowe firmy Toyota

Teraz w ofercie w pełni zintegrowane akumulatory litowo-jonowe dla całego asortymentu, montowane zgodnie ze standardami wysokiej jakości TPS Toyoty.

Dowiedz się więcej >

Wyczyść wszystko