Toyota rozszerza gamę produktów holowniczych T-motion

Firma Toyota Material Handling poszerzyła swoją gamę wózków holowniczych o produkty Simai – specjalisty w dziedzinie produktów holowniczych, który podlega Toyota Material Handling Europe. Dzięki wzbogaceniu istniejącej gamy T-motion – produktów holowniczych do sprawnego przenoszenia ładunków – Toyota może zaoferować klientom jeszcze lepsze rozwiązania, umożliwiające stały przepływ towarów.

Ze względu na wieloletnie i udokumentowane doświadczenie w zakresie „lean manufacturing” firma Toyota Material Handling Europe wie, że urządzenia holownicze mają znaczenie w kontekście przenoszenia materiałów – zmniejszają nakład pracy człowieka, zwiększają bezpieczeństwo i umożliwiają oszczędność czasu i pieniędzy. Z tego względu Toyota poszerzyła swoją gamę wózków holowniczych o produkty Simai – specjalisty w dziedzinie produktów holowniczych. Ponadto wprowadzono również nowy elektryczny wózek holowniczy: model Toyota 3TE25, który ma zastąpić obecne produkty do ciężkich ładunków.

Lean Thinking

Zgodnie ze sprawdzonym Systemem Produkcyjnym Toyoty (TPS) Toyota stosuje zasady odchudzonego zarządzania do procesów logistycznych do realizacji tych samych celów – eliminacji marnotrawstwa, zapewniania maksymalnej wartości dodanej oraz wysokiej jakości. Dzięki temu możemy pracować zgodnie z zasadą „just-in-time”, zapewniając płynny przebieg wszystkich procesów. Wózki holownicze to w tym przypadku idealne rozwiązanie, ponieważ umożliwiają bezpieczne przewożenie wielu ładunków między stanowiskami przez połączenie kilku wózków przenoszących w jeden pociąg. Następnym krokiem w dziedzinie lean thinking są wózki zautomatyzowane, oferujące większą wydajność, lepsze wykorzystanie zasobów i bardziej zrównoważone podejście do przenoszenia materiałów.

Szeroka gama produktów do wielu różnych zastosowań

Poszerzona, kompleksowa gama produktów holowniczych składa się wyłącznie z pojazdów o napędzie elektrycznym, umożliwiających łatwe przenoszenie ładunków ważących od 0,8 do nawet 50 ton w przyjazny dla środowiska sposób. Zwrotne modele do zastosowań wewnętrznych, modele dla operatora stojącego, umożliwiające łatwe wchodzenie i schodzenie, wygodne wózki do zastosowań zewnętrznych, umożliwiające wygodny transport na znaczne odległości – gama T-motion zawiera produkty do wszelkich zastosowań. – Od przygotowania zamówienia lub sprzedaży elektronicznej do zakładu produkcyjnego lub portu lotniczego, jak również we wszelkich innych sytuacjach, w których trzeba przemieścić ładunek: posiadamy rozwiązania holownicze do wszelkich zastosowań w postaci dedykowanych wózków przenoszących – mówi Craig Walby, Dyrektor ds. Zarządzania Produktami w Toyota Material Handling Europe. – Dzięki temu można przewieźć każdy ładunek we właściwe miejsce i we właściwym czasie.

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Gama naszych produktów

Gama naszych produktów

Przyjrzyj się pełnej gamie naszych wózków widłowych, w tym w wersjach dostosowanych do wysokiego składowania, wózków paletowych oraz wózków do kompletacji zamówień.

Dowiedz się więcej >

Rozwiązania regałowe

Rozwiązania regałowe

Pomożemy ci zoptymalizować działalność, ograniczyć koszty i zwiększyć produktywność dzięki optymalnemu rozwiązaniu w zakresie składowania.

Dowiedz się więcej >

Innowacje i technologie przyszłości

Innowacje i technologie przyszłości

Smart Logistics oraz Logiconomi już dzisiaj stanowią źródło rozwiązań pozwalających nam na realizację naszej wizji przyszłości.

Dowiedz się więcej >

Wózki automatyczne

Wózki automatyczne

Wiele firm korzysta z rozwiązań umożliwiających automatyzację procesów transportowych. Oferowana przez nas gama zautomatyzowanych wózków i transporterów wykorzystuje zaawansowane, elastyczne technologie przyczyniające się do wzrostu poziomu wydajności kosztowej i energetycznej operacji transportowych.

Dowiedz się więcej >

Wyczyść wszystko