Warunki kontrolowanej temperatury

Mroźnia to jedno z najtrudniejszych środowisk pracy. Temperatura poniżej zera wpływa na pojemność akumulatorów, elektronikę, smarowanie wózków, zdolność pracowników do ich obsługi, ale należy również pamiętać o wykorzystaniu przestrzeni. Eksploatacja w chłodni (poniżej temperatury otoczenia do min. 0°C) lub mroźni (poniżej 0°) wymaga oszczędnych i wydajnych rozwiązań minimalizujących niewykorzystaną powierzchnię, marnotrawstwo zasobów i czasu, przy jednoczesnym zapewnieniu niezawodności w tak niesprzyjających warunkach. Mamy długą historię i duże doświadczenie w pracy w warunkach niskich temperatur, oferując w standardzie pełen asortyment pojazdów i rozwiązań do eksploatacji w chłodniach, jak również specjalne rozwiązania dla mroźni. Dostępne oszczędne rozwiązania dla stref mrożenia.

Specjalne wózki do mroźni, zapewniające maksymalny czas eksploatacji

Dedicated cold store trucks for maximum uptime

  • Do pracy w temperaturze do -30°C
  • Specjalne specyfikacje i dodatki do mroźni do każdego modelu
  • Umowa serwisu dostosowana do indywidualnych potrzeb

Cały asortyment Toyoty zaprojektowano tak, aby pracował wydajnie w temperaturze powyżej 0°C bez żadnych modyfikacji. Jednak w przypadku temperatury schodzącej do -30°C większość wózków wymaga adaptacji. Wyposażenie specjalne może obejmować stal nierdzewną, rampy antypoślizgowe, podgrzewane akumulatory itd. Toyota oferuje asortyment wózków magazynowych, w tym wózki paletowe ręczne, do kompletowania zamówień, wysokiego składowania i wózki do pracy w bardzo wąskich korytarzach (VNA), jak również wózki z przeciwwagą, które mogą zostać w pełni dostosowane do eksploatacji w mroźni. Niektóre wózki wymagają jedynie niewielkich modyfikacji, na przykład wózki paletowe Toyota BT Levio i wózki podnoszące BT Staxio wymagają jedynie oleju hydraulicznego do pracy w niskich temperaturach – pod wszystkimi innymi względami zostały one zaprojektowane do pracy w mroźni, z pełnym uszczelnieniem elementów. Wszystkie maszyny do pracy w mroźniach wyróżnione są symbolem płatka śniegu, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko niewłaściwego wykorzystania wózka, a tym samym nie zwiększamy niepotrzebnie kosztów.

6 wskazówek, jak oszczędzać w mroźniach

Wszystko, co trzeba wiedzieć o logistyce w pomieszczeniach o kontrolowanej temperaturze

Bądźmy w kontakcie

Skontaktuj się z nami!

Preferuję kontakt poprzez:
Autopilot Toyota

Wózki automatyczne

Nasza gama zaawansowanych, zautomatyzowanych wózków i transporterów to wzrost poziomu wydajności przy obniżeniu kosztów transportu towarów.

Dowiedz się więcej >

Rozwiązania litowo-jonowe firmy Toyota

Teraz w ofercie w pełni zintegrowane akumulatory litowo-jonowe dla całego asortymentu, montowane zgodnie ze standardami wysokiej jakości TPS Toyoty.

Dowiedz się więcej >

Gama naszych produktów

Gama naszych produktów

Przyjrzyj się pełnej gamie naszych wózków widłowych, w tym w wersjach dostosowanych do wysokiego składowania, wózków paletowych oraz wózków do kompletacji zamówień.

Dowiedz się więcej >

Sfinansuj zakup wózka

Sfinansuj zakup wózka

Nasza kompleksowa oferta rozwiązań finansowych zapewnia spokój umysłu, tak byś mógł się w pełni skoncentrować na prowadzeniu swojej podstawowej działalności.

Dowiedz się więcej >

Wyczyść wszystko