Zautomatyzowana obsługa lekkich ładunków

Toyota oferuje automatyczny wózek, Autopilot, do holowania lekkich towarów:

Wózek automatyczny TAE050 HD+ z ramieniem teleskopowym

  • transport ładunków o wadze do 750 kg
  • nośnik europalet

Wózek automatyczny TAE050 HD+ ze stojakiem mocowanym na śruby

  • transport ładunków o wadze do 140 kg
  • małe kartony lub towary

Wózek automatyczny TAE050 HD+ w kompaktowej wersji holowniczej

  • transport ładunków do 175 kg w zależności od prędkości i stanu podłoża
  • nośnik europalet

Autopiloty w akcji

Prosta instalacja


TAE050 HD+ podąża po trasie wyznaczonej paskiem magnetycznym na podłodze i po drodze odbiera polecenia z markerów podłogowych znajdujących się obok paska. Po określeniu przepływu materiału i stacji rozładunku/załadunku wystarczy przykleić taśmę i znaczniki do podłogi, a następnie uruchomić maszynę. W zależności od operacji i potrzeb, polecenia mogą być bardzo proste, od „małej prędkości” lub „zatrzymania” do bardziej zaawansowanych zadań. Za pomocą arkusza kalkulacyjnego można zaprogramować polecenia, takie jak zawracanie w miejscu, jazda z predefiniowaną prędkością czy włączenie dźwięku. Zapewnia to prosty system automatyzacji o wysokiej elastyczności i stałym poziomie wydajności.

Wysoka dokładność


Pozycje znaczników są stale sprawdzane przez maszynę poprzez pomiar odległości pomiędzy nimi. W przypadku przekroczenia tolerancji 10% maszyna się zatrzymuje. Jest to ekonomiczny sposób na utrzymanie wysokiej dokładności bez konieczności stosowania znaczników RFID.

Bezwypadkowa praca


Laserowy skaner bezpieczeństwa z 7 polami kontrolnymi wywołuje zatrzymanie się wózka i wydawanie ostrzegawczych sygnałów dźwiękowych w przypadku wykrycia przeszkody lub osoby znajdującej się przed pojazdem. Zaawansowany, 16-polowy skaner bezpieczeństwa jest dostępny jako opcja w aplikacjach gdzie występuje mieszany lub bardzo intensywny ruch pojazdów i pieszych. Mocny, metalowy zderzak z gumową osłoną zmiata drobne przedmioty, które mogłyby uszkodzić koła, zapobiegając zatrzymaniu się maszyny. TAE050 HD+ może mieć spersonalizowany sygnał dźwiękowy w celu zwiększenia stopnia ostrzegania i bezpieczeństwa.

Proste programowanie


Zaawansowane programowanie poleceń sterujących (PCC) może odbywać się bez specjalnego oprogramowania lub wyposażenia. Każdy zielony znacznik ma numer w programie arkusza kalkulacyjnego, a przy każdym znaczniku można włączyć kilka poleceń, zgodnie z ustawieniami utworzonymi w tabeli programu Excel. Pojazd może obsłużyć do 100 misji jazdy.

Niższe koszty opieki zdrowotnej i pracy


TAE050 HD+ może zastąpić powtarzalną pracę operatorów, pozwalając pracownikom na wykonywanie bardziej złożonych zadań, zwiększając tym samym efektywność personelu. Ten prosty system automatyzacji zapobiega ryzyku urazów lub problemów zdrowotnych związanych z pracą poprzez zastosowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Więcej o automatyzacji krok po kroku >>

 

Powrót do strony rozwiązań automatycznych >>

 

Napisz do nas

Zainteresowały Cię nasze produkty i usługi?

Glud & Marstrand rozpoczyna podróż ku automatyzacji z Toyotą

Rozwój firmy opakowaniowej wymaga automatyzacji, aby zagwarantować wydajną i bezpieczną logistykę w celu zwiększenia jej konkurencyjności biznesowej.

Glud & Marstrand case study >>

Automatyczne wózki widłowe z akumulatorami litowo-jonowymi zwiększają wydajność w firmie Uponor

Automatyczne wózki widłowe obsługują całodobową produkcję w firmie Uponor, robiąc  krótkie przerwy tylko wtedy, gdy wskazane jest naładowanie akumulatorów. 

Uponor case study >

Wyczyść wszystko