Regały Toyota

Kuehne + Nagel zaufało doświadczeniu Toyoty w odniesieniu do kompleksowego rozwiązania w zakresie regałów i floty

Aby wesprzeć swoje centrum dystrybucyjne o powierzchni 23 tys. m² obsługujące 25 krajów firma Kuehne+Nagel, jako dostawca usług logistycznych, wybrała firmę Toyota Material Handling jako partnera magazynowego oferującego regały paletowe i sprzęt do transportu wewnętrznego.
Kuehne + Nagel

Fakty i liczby

Firma: Kuehne + Nagel Ltd
Lokalizacja: Węgry
Branża: Logistyka
Rodzaje zastosowania: transport poziomy, układanie towarów, pobieranie towarów
Wózki: 36 maszyn, w tym wózki Toyota BT Vector VCE150 do bardzo wąskich alejek, Toyota BT Optio OME100H i OME100M do kompletacji zamówień, wózek wysokiego składowania Toyota BT Reflex RRE140 oraz elektryczny wózek paletowy Toyota BT Levio LWE200.
Konwencjonalne regały Toyota.

Informacje o Kuehne + Nagel

Zatrudniająca ok. 79 tys. pracowników w rozsianych po przeszło 100 krajach niemal 1,3 tys. lokalizacji Grupa Kuehne + Nagel jest jedną z wiodących firm logistycznych na świecie. Jej silna pozycja rynkowa opiera się na działalności w sferze frachtu morskiego, lotniczego, logistyki kontraktowej i lądowej, z wyraźnym naciskiem na segmenty zapewniające wysoką wartość dodaną, takie jak zintegrowane rozwiązania logistyczne oparte na technologiach informatycznych.

Regały

Kompleksowe rozwiązanie dla nowego centrum dystrybucyjnego

Przejęty w październiku przez firmę Tenneco Inc. producent części samochodowych Federal-Mogul Motorparts podjął decyzję o utworzeniu przy wsparciu Kuehne + Nagel jako dostawcy usług logistycznych centrum dystrybucyjnego obsługującego 25 krajów Europy Wschodniej. W krótkim czasie trzeba było wybudować centrum logistyczne o powierzchni 23 000 m². Pierwszym zadaniem Kuehne + Nagel był wybór odpowiedniego partnera magazynowego, który oferuje regały paletowe i sprzęt do transportu wewnętrznego. Firma Toyota Material Handling została wybrana ze względu na jej profesjonalizm oraz kompletną ofertę regałów i maszyn do transportu wewnętrznego.   „Pracujemy z doświadczonymi operatorami wózków widłowych i na podstawie ich opinii stwierdziliśmy, że Toyota jest najlepszą marką w tej dziedzinie ” – podkreśla Peter Laczko, menedżer projektów w Kuehne + Nagel Ltd. i kierownik projektu Federal-Mogul Motorparts.

Regały

Prawdziwy partner

„Od początku projektu zespół Toyoty wspierał nas działając jak prawdziwy partner. Aby osiągnąć cel, potrzebne było wspólne myślenie, elastyczność i ciężka praca. Na przykład pewne kwestie techniczne dotyczące konstrukcji podłogi powierzono zespołowi Toyoty, ponieważ wiedzieliśmy, że będzie on działać profesjonalnie i nie zaproponuje kompromisów technicznych ani rozwiązań połowicznych. Projekt był jak „egzamin” z profesjonalnych usług logistycznych i wymagał precyzyjnej i wytrwałej pracy naszych kolegów z Toyoty” – mówi kierownik projektu Piotr Laczko.

Myślenie o przyszłości

„Ciągłe zmiany w świecie dystrybucji wymagają elastycznych rozwiązań. Imponujące było to, że eksperci Toyoty wzięli to pod uwagę już na etapie oferowania regałów i różnorodnego sprzętu do transportu wewnętrznego z możliwością dostosowania do potrzeb przyszłości. Nasza flota wózków Toyota jest łatwa i bezpieczna w eksploatacji po odpowiednim przeszkoleniu, co ma znaczenie w związku z faktem, że na rynku pracy coraz trudniej jest znaleźć doświadczonych operatorów wózków widłowych” – mówi Romeo Páli, kierownik ds. logistyki w firmie Kühne + Nagel Sp. z o.o.

Nasze elektryczne wózki paletowe

Zobacz również

Wózki automatyczne

Wózki automatyczne

Wiele firm korzysta z rozwiązań umożliwiających automatyzację procesów transportowych. Oferowana przez nas gama zautomatyzowanych wózków i transporterów wykorzystuje zaawansowane, elastyczne technologie przyczyniające się do wzrostu poziomu wydajności kosztowej i energetycznej operacji transportowych.

Dowiedz się więcej >

Rozwiązania regałowe

Rozwiązania regałowe

Pomożemy ci zoptymalizować działalność, ograniczyć koszty i zwiększyć produktywność dzięki optymalnemu rozwiązaniu w zakresie składowania.

Dowiedz się więcej >

Woman driving a truck under supervision

Szkolenia dla operatorów

Dowiedz się, w jaki sposób szkolenia dla operatorów mogą poprawić poziom bezpieczeństwa i wydajności pracy w Twojej firmie.

Czytaj więcej>

Gama naszych produktów

Gama naszych produktów

Przyjrzyj się pełnej gamie naszych wózków widłowych, w tym w wersjach dostosowanych do wysokiego składowania, wózków paletowych oraz wózków do kompletacji zamówień.

Dowiedz się więcej >

Wyczyść wszystko