Platynowy ranking Ecovadis trzeci rok z rzędu

Najnowszy ranking podkreśla skuteczność i szeroki zakres działań Toyota Material Handling Europe na rzecz zrównoważonego rozwoju.
  • Cała jednostka korporacyjna , a także pięć jej spółek zależnych uzyskało EcoVadis Platinum
  • Firma ogłosiła również plany przyspieszenia redukcji emisji Scope 3 poprzez bezpośrednią współpracę z dostawcami wykorzystującymi dedykowany Module Carbon Action Firmy EcoVadis

EcoVadis przyznał Toyota Material Handling Europe najwyższą możliwą ocenę, Platynową, już trzeci rok z rzędu.

Organ oceniający zrównoważony rozwój docenił zaangażowanie i skuteczne działania  Toyota Material Handling Europe w czterech kluczowych obszarach oceny, w tym w zakresie praw pracowniczych i praw człowieka, środowiska, etyki , and zrównoważonych zamówień.

 Ponad 90 000 firm przeszło  ocenę EcoVadis, a Toyota Material Handling Europe znalazła się w pierwszym 1% wszystkich uczestników na podstawie zagregowanego wyniku w czterech wskaźnikach, uzyskując w  rezultacie ocenę Platinum.   Toyota Material Handling Europe nie tylko trzeci rok z rzędu   spełniła standard Platinum, ale także poprawiła swój wynik od 2021 r., z ogólną oceną  79 (wzrost z 76).

Rok 2022 to dziesiąta rocznica współpracy Toyota Material Handling Europe z EcoVadis.  Koncentracja na kwantyfikacji wydajności zapewnia klientom i partnerom Toyota Material Handling Europe maksymalną transparentność działań i wyników firmy w tych kluczowych obszarach. To zaangażowanie na rzecz transparentności jest dodatkowo wzmocnione przez fakt, że Toyota Material Handling Europe jest oceniana zarówno na poziomie korporacyjnym, jak i rynkowym.

"Naszą misją jest generowanie zysku przy jednoczesnym poszanowaniu ludzi i naszej planety" - skomentował Ernesto Domínguez, prezes i dyrektor generalny Toyota Material Handling Europe. "Oprócz platynowego ratingu na poziomie korporacyjnym, pięć naszych lokalnych podmiotów również znalazło się w pierwszym 1%, a piętnaście kolejnych w rankingu 10% z 90 000 dostawców - co pokazuje, jak wiele odpowiedzialnych praktyk biznesowych jest osadzonych na każdym poziomie naszej firmy. Skoncentrujemy się teraz na ciągłym ulepszaniu procesów, aby utrzymać nasze oceny Platinum w nadchodzących latach. "

 

 

 

Ambicje rosną wraz z postępami

Toyota Material Handling Europe ogłosiła w ubiegłym roku kilka kamieni milowych w zakresie zrównoważonego rozwoju.Są to między innymi przystąpienie do programu ONZ redukującego emisje i zobowiązanie się do realizacji celów opartych na nauce. Dostosowujemy swoje emisje do celu porozumienia paryskiego w zakresie 1,5 ° C, realizując przejście na 100% odnawialną energię elektryczną i ogłaszając 29% redukcję całkowitej emisji od 2012 r.

Najnowszą inicjatywą jest wprowadzenie sprawdzonych metod zrównoważonego rozwoju na zewnątrz z dostawcami, przy użyciu  modułu działania ecoVadis.

To narzędzie oceny umożliwia dostawcom Toyota Material Handling Europe przeprowadzenie własnej oceny i uzyskanie oceny emisji dwutlenku węgla.  Ocena ta jest wynikiem szczegółowej analizy obejmującej zakres 1, 2 i 3 zarządzania emisjami, całkowitego zużycia energii i wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Po zakończeniu analizy narzędzie umożliwia zarówno dostawcy, jak i Toyota Material Handling Europe współpracę w celu udoskonalenia strategii i redukcji poziomu emisji.

Oczekujemy, że stanie się to potężnym narzędziem w misji Toyota Material Handling Europe polegającej na zmniejszeniu emisji Scope 3, ponoszonych "na wcześniejszym etapie" w łańcuchu dostaw.

"W przeciwieństwie do większości organizacji, zakomunikowaliśmy nasz cel zmniejszenia emisji Scope 3 o 55% do 2031 r., jednocześnie zobowiązując się do opracowania naszych celów opartych na nauce" - powiedział Ernesto Domínguez.  "Nasze zobowiązanie ustalamy w oparciu o zasadę, że w pełni popieramy program UE Fit for 55.  Mamy teraz czas do października 2023 r., aby uzgodnić z naszymi klientami, dostawcami i 12 000 współpracowników w całej Europie, w jaki sposób zrealizujemy nasz cel, aby spełnić wymogi Science Based Targets Initiative. "

"Osiągamy nasze wysokie oceny poprzez integrację zrównoważonego rozwoju z każdą częścią naszej działalności i z niecierpliwością czekamy na pomoc naszym dostawcom w przyjęciu tego samego podejścia i osiągnięciu ich własnych ambitnych celów.

Kontakt z mediami

Toyota Material Handling Polska
Marcin Mańka, Marketing Manager
+48 22 753 20 00

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >

Wyczyść wszystko