Toyota Material Handling liderem innowacji

Podczas Dni Otwartych w październiku Toyota zaprezentowała najnowsze rozwiązania w zakresie automatyki magazynowej. Zaprezentowano ostatnio wprowadzony na rynek model systemu Radioshuttle -półautomatyczny, zapewniający wysoką prędkość jazdy transporter ładunków współpracujący systemami regałowymi. Może on być sterowany zdalnie, zaś umieszczanie i zdejmowanie palet może odbywać się przy pomocy wózka do wysokiego składowania lub wózka z przeciwwagą.

Radioshuttle  idealnie nadaje się do magazynów gęstego składowania, zwiększając liczbę przechowywanych palet, a tym samym zapewniając oszczędność miejsca i czasu.

Kolejnym rozwiązaniem prezentowanym przybyłym gościom był kompaktowy ciągnik ładunków TAE050 prowadzony za pomocą taśmy magnetycznej mocowanej do podłoża. Może być on stosowany do prostych operacji transportu poziomego z punktu A do B, jak również do odbierania i dowożenia ładunków. Idealnie nadaje się do holowania ciężarów do 500 kg lub do przewożenia ładunków o masie do 140 kg, umieszczonych w przymocowanych do niego uchwytach. Skaner bezpieczeństwa oraz przyjazny dla użytkownika ekran dotykowy sprawiają, że ów automatyczny transporter ładunków jest niezwykle bezpieczny i dokładny.

Wisienką na torcie była prezentacja modelu SAE160. Pierwszy w Polsce pokaz Autopilota poruszającego się bez udziału operatora. Pojazdy tego typu przejmują wykonywanie powtarzanych często operacji przenoszenia ładunków pomiędzy liniami produkcyjnymi i magazynami lub systemami przenośnikowymi. Zaawansowana technologia laserowa gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa, zaś zastosowanie konstrukcji standardowych wózków sprawia, że mogą być one eksploatowane również z trybie ręcznym.

Pokaz innowacyjnych rozwiązań Toyoty spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zaproszonych specjalistów. Ponad 200 gości, którzy odwiedzili w październiku siedzibę firmy w Jaktorowie, już dziś zgłosiło chęć wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji.

Aby zoptymalizować wydajność i elastyczność w twoim magazynie, oferujemy różne typy automatyzacji. Dzięki automatycznym produktom Toyota możesz zminimalizować szkody i koszty pracy, jednocześnie oferując operatorom zadania o większej wartości dodanej.

Finansowanie wózków

Finansowanie wózków

Nasza kompleksowa oferta rozwiązań finansowych zapewnia spokój umysłu, tak byś mógł się w pełni skoncentrować na prowadzeniu swojej podstawowej działalności.

Dowiedz się więcej >

Wózki automatyczne

Wózki automatyczne

Wiele firm korzysta z rozwiązań umożliwiających automatyzację procesów transportowych. Oferowana przez nas gama zautomatyzowanych wózków i transporterów wykorzystuje zaawansowane, elastyczne technologie przyczyniające się do wzrostu poziomu wydajności kosztowej i energetycznej operacji transportowych.

Dowiedz się więcej >

Radioshuttle in a specialised racking

BT Radioshuttle

Jesteś zainteresowany naszymi półautomatycznymi transporterami ładunków? Szybki transporter przemieszczający ładunki w specjalnych regałach, sterowany zdalnie przez operatora.

Dowiedz się więcej >

System Produkcyjny Toyoty (TPS)

System Produkcyjny Toyoty (TPS)

W działalności produkcyjnej stosujemy zasadę „lean manufacturing” i pracujemy zgodnie z systemem typu „pull”, co oznacza, że produkujemy tylko to, co zamawiasz.

Dowiedz się więcej >

Wyczyść wszystko