W jaki sposób Aktywny Układ Stabilizacji (SAS) może poprawić bezpieczeństwo i wydajność pracy

System Aktywnej Stabilności - wszystko sprowadza się do zaufania

Czy wiesz, że ponad 30% poważnych wypadków z udziałem wózków widłowych powodowanych jest przechyłem bocznym? Dzięki zwiększeniu stabilności naszych wózków, możemy zmniejszyć ryzyko wypadków. Dlatego też wszystkie wózki widłowe marki Toyota z przeciwwagą w swoim standardowym wyposażeniu obejmują Aktywny Układ Stabilizacji (SAS) Toyota. To ich unikalna cecha, dzięki której możliwe jest monitorowanie kluczowych parametrów pracy wózka. Pozwala to na zminimalizowanie czasu przestoju oraz maksymalizację wydajności.

Stabilność, pewność działania i bezpieczeństwo to ważne aspekty przy przeładunku towarów. Podczas pracy z wózkiem widłowym z układem równoważenia Toyota, wszystkie czynności związane z jazdą i układaniem pionowym towaru dają wrażenie stabilności i kontroli - system SAS zapobiega wystąpieniu wszelkich niebezpiecznych sytuacji.

Aktywne monitorowanie kluczowych parametrów pracy wózka pozwala zmniejszyć ryzyko i zmaksymalizować ilość przemieszczonych palet. Pozwala to operatorom pracować z pełnym zaufaniem w stosowany sprzęt, utrzymując wysoką wydajność przez cały dzień roboczy.

Większa kontrola nad codziennymi czynnościami dzięki systemowi SAS Toyoty

Przy transporcie bliskim towaru na wysokości istotna jest bezstresowa praca operatora, oraz eliminowanie wszelkich ryzyk uszkodzenia mienia lub ładunku. Pozwala to zwiększyć ilość przemieszczanych palet i obniżyć koszty działania. Funkcja SAS Mast Control nie tylko monitoruje wysokość ładunku i położenie masztu, lecz także ustala optymalną prędkość i kąt masztu dla wspomnianych parametrów. Minimalizuje to kołysanie się masztu, pozwalając operatorom na szybsze odkładanie lub pobieranie palet na wysokości.

+ Operatorzy pracują z większą pewnością i wydajnością

+ Mniejsze ryzyko uszkodzeń ładunku/infrastruktury

+ Zmniejszona liczba wypadków

+ Więcej przemieszczonych palet

+ Niższe koszty eksploatacji

Bardziej niezawodne i wydajne układanie pionowe lub załadunek / rozładunek wózków

Ustawienie wideł w pozycję poziomą w celu podniesienia palety wymaga czasu. Dzięki regulacji wyrównania SAS, widły wyrównują się po naciśnięciu przycisku, co przyspiesza wykonywanie tej czynności, zwłaszcza gdy ładunki znajdują się na wysokości. Ponadto, funkcja wyrównywania wideł pomaga operatorowi prawidłowo i równomiernie układać towary pionowo, zapobiegając uszkodzeniom towarów i regałów, oraz redukując koszty.

+ Operatorzy pracują z większą pewnością i wydajnością

+ Mniej obciążeń i uszkodzeń infrastruktury

+ Więcej przemieszczonych palet

+ Niższe koszty eksploatacji

Zapewnienie stabilności podczas skręcania

Pokonywanie zakrętów bez regulacji prędkości jazdy powoduje zwiększenie ryzyka wypadku. Działając szybciej od najbardziej doświadczonego kierowcy, SAS pomaga chronić operatorów podczas pokonywania zakrętów, bez zmniejszania produktywności. Modele 4-kołowe Traigo i Tonero wyposażone są w opatentowany siłownik SAS Swing Lock Cylinder, który zapewnia niezrównaną stabilność boczną podczas pokonywania zakrętów poprzez automatyczne blokowanie ruchu wahadłowego tylnej osi. W serii 3-kołowych wózków Traigo, system SAS optymalizuje prędkość jazdy podczas pokonywania zakrętów. W ten sposób stabilność wózka zawsze pozostaje pod kontrolą.

+ Operatorzy pracują z większą pewnością i wydajnością

+ Mniejsze ryzyko uszkodzeń wózka

+ Zmniejszona liczba wypadków

+ Więcej przemieszczonych palet

+ Niższe koszty eksploatacji

Zwiększony komfort podczas transportu dalekobieżnego

Zmniejszenie fizycznego obciążenia kierowców poprzez zapewnienie im wygodnej pozycji do jazdy wpływa pozytywnie na wydajność w pracy i kondycję zdrowotną. Synchronizator SAS Steering Synchroniser automatycznie wyrównuje pokrętło kierownicy względem położenia kół tylnych. Takie ustawienie pomaga kierowcom uzyskać bardziej ergonomiczną pozycję podczas jazdy i manewrować pojazdem w najbardziej efektywny sposób, co zapewnia bezpieczną i produktywną pracę. Ponadto, nasza seria wózków 4-kołowych posiada unikalną konstrukcję tylnej osi wykorzystującą siłownik Swing Lock Cylinder, co oferuje doskonałą stabilność i komfort kierowcy na każdej nawierzchni.

+ Zwiększony komfort i produktywność pracy operatorów

+ Więcej przemieszczonych palet

+ Niższe koszty eksploatacji

Zapoznaj się z broszurą Systemu Aktywnej Stabilności

Elektryczne wózki widłowe z przeciwwagą

Elektryczne wózki widłowe z przeciwwagą

Trwałe elektryczne wózki widłowe z przeciwwagą są odpowiednie do szerokiego zakresu prac prowadzonych wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Dowiedz się więcej >

Spalinowe wózki widłowe z przeciwwagą

Spalinowe wózki widłowe z przeciwwagą

Opracowane z myślą o przeładunku i transporcie materiałów lekkich, średnich i ciężkich, wózki te oferują lepsze przyspieszenie i wyższe prędkości podnoszenia, co przyczynia się do poprawy produktywności.

Dowiedz się więcej >

Unikalna gama produktów z akumulatorami litowo-jonowymi

Unikalna gama produktów z akumulatorami litowo-jonowymi

Akumulatory litowo-jonowe są o 30% wydajniejsze niż ich kwasowo-ołowiowe odpowiedniki, co znacząco obniża emisję CO2

Dowiedz się więcej >

Woman driving a truck under supervision

Szkolenia dla operatorów

Dowiedz się, w jaki sposób szkolenia dla operatorów mogą poprawić poziom bezpieczeństwa i wydajności pracy w Twojej firmie.

Czytaj więcej>

Wyczyść wszystko