Szkolenie dla menadżerów operatorów wózków widłowych mające na celu podkreślenie regulacji prawnych w zakresie bezpiecznej obsługi wózków oraz ładunków.
Istnieje wiele przepisów zawartych w ustawach i rozporządzeniach, które wprost odnoszą się do bezpiecznej pracy podczas operacji magazynowych i logistycznych, w tym do pracy operatorów wózków widłowych. Szkolenie ma na celu zebranie informacji w tym zakresie i przedstawienie ich jako kompendium wiedzy, którą powinni posiadać przełożeni operatorów. Praca ze sprzętem do załadunku materiałów wiąże się z występowaniem środowiska wysokiego ryzyka, ważne jest, aby zwiększać świadomość menadżerów w jaki sposób mogą to ryzyko zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować. To od nich bowiem w wielu przypadkach zależy procedura postępowania w danej sytuacji, sposoby wykonywania kontroli zleconych i wykonywanych prac przez operatorów.
Szkolenie prowadzane jest przez doświadczonego trenera Toyoty i poświęcone jest m.in. na:
- Regulacje prawne w aspekcie przygotowywania i zlecania pracy dla operatorów ze wskazaniem konkretnych aktów prawnych
- Odpowiedzialność kierownika (wdrożenie procedur i kontroli ich wykonania, przygotowanie miejsca pracy, informacje dla operatora, delegowanie uprawnień)
- Odpowiedzialność operatora (uprawnienia, przygotowanie do pracy, stan psychofizyczny, wiedza własna pracownika, prawidłowe wykonanie powierzonych zadań, obsługa wózka)
- Bezpieczna Eksploatacja wózków widłowych
- Urządzenia zabezpieczające (wyposażenie wózka, akcesoria dodatkowe, systemy bezpieczeństwa)
- Obsługa codzienna maszyn (przeglądy codzienne, zgłaszanie usterek, praca wózkami, wymiana baterii i butli z gazem)
- Usterki wózków i ich wpływ na bezpieczeństwo operacji (usterki krytyczne i nieistotne, wskazówki jak oceniać usterki, usterka i co dalej)
- BHP podczas pracy z wózkiem (warsztaty)
- Katalog dobrych praktyk
- Katalog czynności zabronionych
- Najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem wózków
- W trakcie szkolenia prezentowane są przykłady rzeczywistych zdarzeń, które miały miejsce w wielu zakładach pracy.
W ramach szkolenia uczestnicy otrzymują książki Toyoty „Wózek widłowy – szkolenie operatora” oraz dyplomy ukończenia szkolenia.
Bezpieczne środowisko pracy to istotny czynnik wpływający na atmosferę pracy w zespole oraz minimalizacja strat związanych z wypadkami podczas pracy.
Korzyści dla zakładu pracy:
- Wzrost świadomości zespołu w aspektach przestrzegania bhp podczas obsługi wózków oraz ładunków wprost przekłada się na zmniejszenie strat spowodowanych uszkodzeniami wózków, infrastruktury czy wreszcie obsługiwanych ładunków,
- Poprawa bezpieczeństwa pracy skutkuje ograniczeniem liczby wypadków przy pracy, których liczba wpływa na procentową wysokość składek odprowadzanych z tytułu ubezpieczenia wypadkowego wszystkich pracowników danego zakładu,
- Zwiększona świadomość kadry kierowniczej w zakresie regulacji prawnych oraz prawidłowej eksploatacji wózków ma wpływ na bezpieczne wykorzystanie powierzonego sprzętu, a tym samym na niższe koszty eksploatacji,
- Możliwość promowania firmy jako miejsca, gdzie dba się o bezpieczeństwo pracy na wielu poziomach struktur zakładu a tym samym o bezpieczną obsługę powierzonych przez klientów ładunków,
- Szkolenie wykonywane bezpośrednio u klienta, a więc w miejscu wykonywania codziennej pracy operatorów umożliwia dostosowanie go do specyfiki zakładu.
Korzyści dla kadry menadżerskiej:
- Przypomnienie regulacji prawnych i odpowiedzialności za wykonywane zadania,
- Zwrócenie uwagi na aspekty bezpieczeństwa, które często są pomijane z powodu działań rutynowych, wykonywanych podświadomie lub tzw. „złych nawyków”,
- Możliwość spojrzenia na swoją pracę z innej perspektywy – zagrożeń jakie występują w codziennej pracy.
hubspot_40_60
Jeśli jesteś zainteresowany(a) naszymi szkoleniami, prosimy o kontakt za pośrednictwem tego formularza.